KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus senatör ve uzmanlar Putin’in kimi ima ettiğini açıkladı

Rus senatör ve uzmanlar Putin’in kimi ima ettiğini açıkladı

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
297 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Suriye’de 6 Ocak Hmeymim üssüne yönelik İHA saldırısının arkasında Türk askerinin olmadığını biliyoruz. Ama provokasyonun kimin tarafından düzenlendiğini de çok iyi biliyoruz” ifadesiyle kimi kastettiğini Rus senatör ve uzmanlar açıkladı.

Ulusal Tv Tsentr kanalında konuşan Rusya Federasyon Konseyi Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov, konuyu değerlendirerek şöyle dedi: “Hmeymim üssüne saldırı halen dünya gündeminde ve politikacı, gazeteci ve istihbarat görevlileri tarafından tartışılmakta. Bu saldırıların arkasında kim var? Suriyeli militanlara kim bu silahı verdi ve önemlisi de hedefin sağlanmasında kim yardımcı oldu? Uzmanlar Amerika’yı kastediyor. ABD Dışişleri ise reddediyor. Fakat az kimse ona inanıyor.”

EMEKLİ GENERAL: ABD’NİN İŞİ

Televizyona konuşan emekli Rus orgeneral Yevgeni Bujinski, “Biliyormusunuz oyuncak diye geçmeyiniz. Bu İHA’lar uçak modeline göre hazırlanmış. Bu bir defalık kullanım için hazırlanmış bir İHA. Çok da tehlikeli. Dış desteğin sağlanması kuşkusuz bir gerçek. Eminim ki Amerikalıların burada rolü var. Uydu, GPS gibi bilgilerin sağlanmasında onların rolü var.” dedi.
Televizyona konuşan diğer uzmanlar da ABD’nin işi olduğunu belirtti.
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir