CIA başkanı Mike Pompeo’un Suud içtiması!

Այսօր խոսել եմ մարդու իրավունքների դիսկուրսի շուրջ ստեղծված խեղաթյուրումների եւ արժեքների կեղծ պաշտպանության մասին, ելույթս երկար է, փոքր-ինչ հուզական, բայց կարեւոր հարցեր է բարձրացնում, ներկայացնում եմ նաեւ տեքստը՝ կրճատումներով։

İran sahnesini kaplayan beklenmedik ve ardışık hadiseler

Kazakistanlı Kürtlerin Rojava’da işi ne?

Rus senatör: Erdoğan Suriye’nin kuzeyi konusunda defalarca uyardı

Gündem, Rusya, Türkiye 21 Ocak 2018
222

Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi üyesi Oleg Morozov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’nin kuzeyi ile ilgili defalarca uyardığını hatırlattı.

Devlet kanalı Rossiya’da canlı yayın programında konuşan Rus senatör şu ifadeleri kullandı: “Erdoğan yıllardır Suriye’nin kuzeyi konusunda uyardı. Erdoğan, orada Kürt bölgesinin kurulması olasığı konusunda defalarca uyardı. ABD ise durumu bildiği halde o bölgedeki ateşe benzin döktü. ABD şunun çok iyi farkındaydı: Türkiye bu duruma sessiz kalmayacak ve gereken yanıtı verecektir. Dolayısıyla Suriye’de ateş yeniden alevlenecektir. ABD bunun farkındaydı. İşte tam bir Amerikan mantığı: Ne kadar bölgede fazla ateş, savaş olursa, bir o kadar da Rusya, Suriye için kötü olacak. İşte Amerika’nın bugün izlediği politikanın kısa özeti bu.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar