KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus gazeteci: ABD Türkiye’de iktidarı devirmeye mi çalışıyor?

Rus gazeteci: ABD Türkiye’de iktidarı devirmeye mi çalışıyor?

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
243 0


Rus devlet televizyonu Rossiya 1’de yayımlanan Voskresenniy Veçer programının sunucusu Vladimir Solovyov, ABD’nin kendi müttefiki Türkiye’ye silah satmayı reddettiğine işaret ederek, “Ama ABD teröristlere silah gönderiyor. ABD Türkiye’de iktidarı devirmeye mi çalışıyor?” diye sordu.

Rossiya canlı yayın programında konuşan ünlü Rus gazeteci şu eleştiride bulundu: “İlginç gelişmeler oluyor: Türkiye ABD’den altınlarını getirdi. Bu sıradan bir olay değil. Genelde ülke yönetimleri arasında ciddi bir şeyler olduğu zaman arkasından bu tür gelişmeler ortaya çıkar.”

TÜRKİYE’YE SİLAH SATMAK İSTEMEYEN ABD, TERÖRİSTLERE SİLAH GÖNDERİYOR

Solovyov sözlerine şöyle devam etti: “İkinci konu da şu: Türkiye ABD ile ilişkilerinin gerginleştiğini söylüyor. Türkiye şunu ifade ediyor: ABD’den silah satın alamıyoruz. Fakat ABD, bizim mücadele ettiğimiz gruplara kamyon kamyon silah gönderiyor. Bu arada Doğu Guta’da da teröristlere ait çok sayıda Amerikan silahları ortaya çıkarıldı. Amerika Türkiye ile ilgili neyin peşinde? ABD Türkiye’de iktidarı devirmeye mi çalışıyor? Böyle bir ortamı oluşturmaya mı çalışıyor?”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir