Seçim gecesi Erdoğan ve Muharrem İnce’ye suikast iddiaları!

3-4 Nisan Tarihlerinde Ankara’da Tarihi Zirve

«Արցախի հարցում ստատուս քվոյի պահպանումը գրեթե անհնար է դարձել»

Nagorno-Karabakh issue ‘second priority’ on Putin-Erdogan agenda – Turkish analyst

Rus gazeteci: ABD Türkiye’de iktidarı devirmeye mi çalışıyor?

Gündem, Türkiye 23 Nisan 2018
79


Rus devlet televizyonu Rossiya 1’de yayımlanan Voskresenniy Veçer programının sunucusu Vladimir Solovyov, ABD’nin kendi müttefiki Türkiye’ye silah satmayı reddettiğine işaret ederek, “Ama ABD teröristlere silah gönderiyor. ABD Türkiye’de iktidarı devirmeye mi çalışıyor?” diye sordu.

Rossiya canlı yayın programında konuşan ünlü Rus gazeteci şu eleştiride bulundu: “İlginç gelişmeler oluyor: Türkiye ABD’den altınlarını getirdi. Bu sıradan bir olay değil. Genelde ülke yönetimleri arasında ciddi bir şeyler olduğu zaman arkasından bu tür gelişmeler ortaya çıkar.”

TÜRKİYE’YE SİLAH SATMAK İSTEMEYEN ABD, TERÖRİSTLERE SİLAH GÖNDERİYOR

Solovyov sözlerine şöyle devam etti: “İkinci konu da şu: Türkiye ABD ile ilişkilerinin gerginleştiğini söylüyor. Türkiye şunu ifade ediyor: ABD’den silah satın alamıyoruz. Fakat ABD, bizim mücadele ettiğimiz gruplara kamyon kamyon silah gönderiyor. Bu arada Doğu Guta’da da teröristlere ait çok sayıda Amerikan silahları ortaya çıkarıldı. Amerika Türkiye ile ilgili neyin peşinde? ABD Türkiye’de iktidarı devirmeye mi çalışıyor? Böyle bir ortamı oluşturmaya mı çalışıyor?”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar