KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus Büyükelçi’nin eşi Karlova: Naaşı karşılamak için Lavrov ve Çavuşoğlu uçağa girdi

Rus Büyükelçi’nin eşi Karlova: Naaşı karşılamak için Lavrov ve Çavuşoğlu uçağa girdi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
245 0

Geçen yıl Aralık ayında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un eşi Marina Karlova, eşinin naaşının Moskova havaalanında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun karşıladığını anlattı.

Rus basınına konuşan Karlova yaşadığı o günleri şöyle anlattı: “Uçak indiğinde, kapıya yaklaşırken bana bir kaç dakika beklememi rica ettiler: Bakan şimdi uçağa girecek. Ben onun kimi kastettiğini kavrayacak durumda değildim. O gün Lavrov ve Çavuşoğlu görüşmeler yapmıştı. Büyükelçi’nin öldürülmesinin ardından iki bakanın nasıl bir görüşme yaptıığını tasavvur edemiyorum. Belki de zor olmuştu. Her iki bakan havaalanına geldi ve uçağa kalktı.”

KATİLİN İYİ SOYADI VAR: ALTIN TAŞ

Karlova, katil Mevlüt Altıntaş için kin tutmadığını ifade ederek, “Bu arada katilin iyi soyadı var: Altın taş. Ben katil için kin tutmuyorum. Oğlunu kaybeden annesi için samimi kalpten üzülüyorum. Eminm ki Mevlüt eşimi tanısaydı ve onunla bir muhabbeti olsaydı, asla Andrey’e (elçi Karlov) elini kaldırmazdı.” şeklinde konuştu.

ANDREY İLE HER GÜN KARŞILAŞIYOR VE SELAMLAŞIYORUM

Oturduğu binanın girişinde Karlov’un anısına yapılmış levhada eşinin resimi ile her gün karşılaştığını anlatan Marina Karlova, “Levhaya yaklaşarak Andrey ile selamlaşıyor ve muhabbet ediyorum. Andrey levhada çok farklı şekilde gözüküyor: Bazen gülümsüyor, bazen de ağlıyor…Bugün kalabalık bir ortamda yemek masasına oturduğumuzda ilk kadehi Andrey için kaldırıyoruz. Kadehleri tokuşturmuyoruz. Mutlaka kadehlerimizi birleştiriyoruz! Andrey yaşıyor.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir