Züriye Garayeva: Əməkdaşlıq platformaları regiona nə vəd edir?

kafkassam başkanı Dr Hasan Oktay tv proğramına katıldı

Nazim Cafersoy: Moskva görüşü haqqında ilkin qısa təəsüratım

ЗАПАДНЯ НА ПУТИ АРМЕНИИ ИЗ ПУТИНИЗМА

Rus askeri uzman: Lİbya’daki gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz, ulusal çıkalarımıza göre harekete geçeceğiz

Gündem 28 Aralık 2019
133

Ulusal Savunma (Natsionalnaya Oborona) dergisinin Genel Yayın Yönetmeni askeri uzman İgor Korotçenko
Rusya’nın Libya ile gelişmeleri dikkatle takip ettiğine işaret ederek, “Devlet Başkanımız Sayın Vladimir Putin durumu analiz ediyor, ulusal çıkarlar doğrultusunda harekete geçilecektir.” dedi.

Konuyla ilgili Rus basınına konuşan ünlü askeri uzman, Putin’in başkanlığında Rusya Güvenlik Konseyi’nin bir toplantı yaptığına dikkat çekti. Korotçenko, konsey üyelerinin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın çatışma bölgelerindeki durumu masaya yatırdıklarını kaydederek, “Bu bölgelerdeki durum, Rusya Güvenlik Konseyi’nin, ilgili kurumların, Dış İstihbarat Servisi, Dışişleri Bakanlığı’nın sürekli ilgisi altında. Gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. Bu gelişmeler elbette Başkan Sayın Putin’in katılımıyla Güvenlik Konseyi toplantısında analiz edildi.” şeklinde konuştu.

KİMSE NASIL TEPKİ VERECEĞİMİZİ BİLMEMELİ

Belli nedenlerden dolayı toplantıda detaylı olarak neler konuşulduğunu açıklanmadığına dikkat çeken Rus askeri uzman, “Kimse Rusya’nın nasıl tepki vereceğini, değişen dış politika faktörleri zemininde ne yapılacağını ve durumun nasıl çözüleceğini bilmemelidir.” dedi.
Rusya’nın kendi ulusal çıkarları doğrultusunda en etkili yanıt vererek harekete geçeceğini kaydeden Korotçeno, “Libya’daki gelişmeler Rusya yönetiminin sürekli ve yakın gözetimi altında.” ifadeler kullandı.
Fuat Safarov kafkassam Moskova

Yorumlar