Instigate-ը պատրաստ է անօդաչուներ արտադրել հայկական բանակի համար

İsrail’de askerlik yapan Türk vatandaşları ve İsrail vatandaşı Araplar Çerkezler!

Sinan Çulukun Mirat-ı Hakikatinden HÜSEYİN HİLMİ PAŞA DEMİŞTİ…

AB, İsrail ve Rusya kartı

Rosturizm Başkanı: Hayır..Koksaki konusunda Türkiye’ye karşı manipülasyonlar yapmıyoruz

Gündem 6 Eylül 2017
190
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rusya Federal Turizm Ajanslığı Rosturizm Başkanı Oleg Safonov, Koksaki virüsü konusunda Türkiye’ye karşı manipülasyonlar yapmadıklarını belirtti.

Rus basınına konuşan Safonov, muhabirin, “Şöyle bir iddialar var: Rusya resmi kurumları turistleri Kırım’a çekebilmek için Koksaki virüsünü uydurdu” sorusunu şöyle yanıtladı: “Hayır…Biz böyle bir manipülasyonlar yapmıyoruz. Devlet kurumlarından kimse hiç bir zaman bunu yapmadı. Bizim görevimiz şu: Yurtdışında varolan tehlikeler konusunda vatandaşlarımızı, turistlerimizi kesinlikle objektif şekilde bilgilendirmek. Bu bilgiyi bize Rospotrebnadzor ulaştırdı. Rospotrebnadzor’un görevi de şudur: Dışişleri ile birlikte yurtdışında salgın hastalıklar konusunu takip etmek.”

Rosturizm Başkanı, yakın zamanda Rospotrebnadzor ile birlikte koksaki virüsü konusunda Rus turistlerin güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların nasıl gerçekleştirdiği konusunda Türkiye’deki otelleri denetleyeceklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın toplu şekilde virüse bulaştığı otellleri denetleyeceğiz. Dolayısıyla bu muğlak objektif bir bilgi olmakta” dedi.

Muhabirin, “Türkiye tatili ile ilgili son zamanlarda çok sayıda şikayetler var: Fiyatlar düşük, fakat kalite…” sorusunu Safonov şöyle yanıtladı: “Evet bu tür haberler var. Ama biz bu durumda ne yapabiliriz? Bu yabancı bir ülke ve kendi turizm ürününü tanıtıyor. Vatandaşlarımız mahkemeye başvurarak para tazminatı dahil haklarını talep etme hakkına sahip. Eğer onlar kendilerine sunulan hizmet kalitesinden memnun değilse bu hakkını talep edebilir. Rosptrebnadzor’a şikayetleriyle başvurabilirler. Vatandaşlarımız tüm mahkeme koruma mekanizmasına sahip.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar