İdlip olayı Hatay’ın düşmesinin alt yapısını hazırlıyor

Batıdan Bakınca Ortadoğu’dakiler Devlet mi? Değil mi?

Rus ordusu Suriye’de 320’den fazla silah test etti

İran, Lübnan, Irak ve başarısızlık üçgeni

Richard Moore: Rusya, ekonomik ve demografik açıdan zayıflıyor

Rusya 25 Nisan 2021
44
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

İngiliz dış istihbarat servisi MI6’in Başkanı Richard Moore, Rusya’nın ekonomik ve demografik açıdan zayıflayan ancak en büyük sorunlardan birini teşkil eden bir ülke olduğunu öne sürdü.

Sunday Times gazetesine demeç veren Moore, “Rusya, ekonomik ve demografik açıdan objektif şekilde zayıflıyor. Ülke son derece zor bir dönemden geçiyor” iddiasında bulundu.

Donbass’taki gelişmeler hakkında konuşan Moore, Londra’nın Ukrayna sınırında çok sayıda Rus askerinin bulunmasından ve ‘istila’ olasılığından endişe duyduğunu belirterek “İngiltere ve ABD, Rusya’yı komşu ülkede yapacağı istilanın ciddi sonuçları olacağı konusunda uyardı” dedi.

Rusya’nın Çekya’daki tutumunun kendilerini Moskova ile Kiev arasındaki ilişkilerin durumuyla paralellik kurmaya zorladığını savunan Moore, “Böyle pervasız bir davranış modeliyle karşılaştığınızda ve ardından Ukrayna’da olup bitenlere baktığınızda, elbette bu bizi endişelendiriyor. Bu nedenle, Devlet Başkanı Vladimir Putin’e net sinyaller gönderdiğimizden emin olmak için müttefiklerimizle bu kadar yakın işbirliği yapıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar