KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Resmi Tehran Azerbaycanda psixolojik emeliyyat kecirir?

Resmi Tehran Azerbaycanda psixolojik emeliyyat kecirir?

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
365 0

Elizade qardaşlarının açiqlamalarını şexsi motivlerle, gündem deyişdirme veya Rusiya amilini ile izah edenler çoxdur.Ele meseleni İran perspektivinden de yozanlar var. Sual ola biler ki, niye mehz indi? O zaman bir de meseleye bele baxın:
a) Azerbaycanda İran tesirini güclendirmek isteyirsiniz ne edersiniz? Siz olsanız bu tesirinin önündeki en böyük engel olan Türkcülüyün sembol sexsleri meselem Elcibeyi ve Nuru pasanı nüfuzdan salmaq istemezmisiniz?

b) Hazırda Güneyde Türkçülük ve Bütov Azerbaycançılık sosyolojik, ideolojik ve siyasi müstevinde ciddi irelleyiş içerisindedir. Siz olsanız bu şertlerde Bütov Azerbaycanı siyasi müsteviye getiren ve “Bütov Azerbaycan ve Türkiye birleşsin” teklifini eden ve bu tezisleri Güneyde böyük bir kütlenin dilinde “Azerbaycan bir olsun, paytaxti Tebriz olsun” ve “Tebriz-Bakı-Ankara, Fars hara biz hara” formalarinda şuarlasân ve Güneyde ciddi hörmeti olan Türkçü Elcibeyi Azerbaycandaki “dostlariniz” vasitesiyle hörmetden salmaq istemezmisiniz?

Ya da siz olsaz tam da bu dövrde Türkiyenin xilas edici misyasınin ve Azerbaycan-Türkiye strateji ortaqlığının ve milli bütövlüyünün real nümunesi olan Nuri Paşani gözden salmaq istemezmisiniz? Dr. Nazim Cafersoy

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir