Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Esper: F 35 tam kapasite kullanılamayacak

Ramazan Kadirov, DEAŞ saldırısı iddialarını yalanladı

Gündem 15 Mayıs 2019
102

Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, ülkesinde DEAŞ terör örgütü tarafından yapılan saldırılara ilişkin dün Twitter hesabından açıklama yaptı. Kadirov açıklamasında, Urus-Martan bölgesinde bulunan güvenlik güçlerine yapılan saldırı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, sosyal medyada dolaşan video ve Çeçenistan güvenlik güçlerine saldırı içeriklerinin fabrikasyon ürünleri olduğunu ifade etti.

Kadirov açıklamasında, “DEAŞ, Rusya’da yasaklı bir terör örgütüdür. Buna rağmen, internet üzerinde dolaşan fotoğraf ve (terör örgütüne ait) unsurların Urus-Martan bölgesindeki güvenlik güçlerine silahlı saldırı gerçekleştirildiğine dair görüntüler var. Böyle yanlış haberler, yasalarca gözetilmesi gereken bilgi terörizmiyle eşdeğer” dedi. Bu bağlamda Kadirov’un sözcüsü Alvi Kerimov, bir Rus televizyon kanalına verdiği röportajda, “Bu haberler yalan ve tamamen asılsız” dedi.

DEAŞ terör örgütü medya aracılığı ile 22 Nisan’da Çeçenistan’daki Urus-Martan bölgesinin yakınlarında asker kafileyi taşıyan 3 araca saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu. Örgüt, askeri araç konvoyuna gerçekleştirdiği saldırıda ölü ve yaralanmaların olduğunu iddia ederek, iddia ettikleri hayatını kaybeden kişileri Kadirov’un emri altındaki mürtedler olarak niteledi.

Çeçenistan’da güvenlik güçleri, polisler ve trafik polisleri çoğu kez saldırılar ile karşı karşıya kalıyor. Saldırıların ardından açılan soruşturmalar, bölgedeki diğer militanların dosyaların tespitine yol açıyor.
Talha Abdulvahid

Yorumlar