İTALYA’DAN AVRUPA BİRLİĞİ’NE TEPKİ

Обвинение Израиля в «геноциде» в Карабахе — проявление антисемитизма властей Армении

Olası Afrin Harekatı hakkındaki düşüncelerimiz

Ruhani de isim vermeden Türkiye’yi hedef aldı

Putin’in yemin törenini bekleyiniz

Gündem, Rusya 14 Nisan 2018
150


İsrail istihbarat kurumu Nativ’in eski başkanı Yakov Kedmi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başkanlık yemin töreninin ardından Ortadoğu’da faal adımlar atacağını söyledi.

Rus devlet kanalı Rossiya canlı yayın programında konuşan Kedmi şu ifadeleri kullandı: “ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter açıklamalarına ve bu gibi Batı’nın diğer söylemlerine Putin alenen şekilde yanıt vermiyor. Putin’in taktiği çok doğru: İt ürür, kervan yürür. Bırakalım ürsünler, Rusya’nın kervanı ise Suriye’de yürüyerek son noktaya ulaşacak. Bir önemli husus daha var: bana göre Putin yemin törenine kadar (Mayıs ayında Başkanlık yemin töreni) faal adımlar atmayacak. Çünkü Putin hukuk eğitimi aldığı için yasalara uyuyor. Yemin töreninin ardından Rusya farklı şekilde hareket edecek. ”

Kedmi sözlerine şöyle devam etti: “Putin konuşmaz, Putin iş yapar. Örneğin Kırım konusunda. Suriye’ye askeri çıkarma yapmadan önce de Rusya herhangi bir açıklama yapmadı. ABD ve İngiltere ise konuşuyor, Rusya da işini yapıyor. Onlar konuştukça Rusya işini yapacak..”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar