KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Putin’e koronavirüs operasyonu mu

Putin’e koronavirüs operasyonu mu

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
315 0

Rusya tarihi günler yaşıyor bir taraftan dünyayı kasıp kavuran koronavirüs dünya liderlerini tehdit ederken Rusya için ise hem bu tehdit sözkonusu ve hem de petrol fiyatlarının aşırı düşüşü Kremlin üzerinde kapkara bulutlar dolaşmaya başladı. Suriye’deki Rus askerlerinin İrandan gelen militanlar üzerinden ciddi anlamda virüs kapma süreci başlamışken Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Kremlin Sarayı’nda çalışan 1 kişide koronavirüsünün tespit edildiğini basına açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in konutunun bulunduğu Kremlin Sarayı’nda çalışan 1 kişide yapılan testler sonucunda koronavirüsüne rastlanması dünya liderlerinin tehlike ile ne oranda karşı karşıya kaldıklarını göstermesi açısından son derece önemlidir. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Kremlin’deki koronavirüsü vakasını doğrularken virüs tespit edilen kişinin başkent Moskova’daki enfeksiyon hastanesinde tedavi altına alındığı açıklandı.

Gazetecilerin konu ile ilgili sorularını cevaplayan Peskov koronavirüsüne yakalanan çalışana yönelik, “Kişi haklarına dayanarak sizlere kişi hakkında bilgi vermem doğru değil” dedi.

Rus basını ise Kremlin Sarayı’nda çalışan kişinin Rusya lideri Putin’in Kırım ziyaretinde de heyette bulunduğunu, bu nedenle virüs tespit edilen kişiyle temas eden herkesin testlere tabi tutulacağını yazdı. Putin’in virüs tespit edilen kişi ile teması olup olmadığı ise bilinmiyor. Putin’in son zamanlarda koronavirüs hamlesi yapmasını bir de bu açıdan bakıldığında putinin de koronavirüse mi yakalandığı sorusunu gündeme getirmektedir. Putin’e koronavirüs operasyonu mu Evet soru bu.
Kafkassam Moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir