Təbrizim, Təbrizim, gözəl Təbrizim… –Bu adın mənşəyi haqda nə bilirik?

Владимир Путин: Договоренности по Нагорному Карабаху соблюдаются

Türk Dış Politikasına ‘Format’ mı Atıldı?

Abkhaz parliament requests president resign amid protests

Putin’e koronavirüs operasyonu mu

Gündem, Rusya 27 Mart 2020
220
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rusya tarihi günler yaşıyor bir taraftan dünyayı kasıp kavuran koronavirüs dünya liderlerini tehdit ederken Rusya için ise hem bu tehdit sözkonusu ve hem de petrol fiyatlarının aşırı düşüşü Kremlin üzerinde kapkara bulutlar dolaşmaya başladı. Suriye’deki Rus askerlerinin İrandan gelen militanlar üzerinden ciddi anlamda virüs kapma süreci başlamışken Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Kremlin Sarayı’nda çalışan 1 kişide koronavirüsünün tespit edildiğini basına açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in konutunun bulunduğu Kremlin Sarayı’nda çalışan 1 kişide yapılan testler sonucunda koronavirüsüne rastlanması dünya liderlerinin tehlike ile ne oranda karşı karşıya kaldıklarını göstermesi açısından son derece önemlidir. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Kremlin’deki koronavirüsü vakasını doğrularken virüs tespit edilen kişinin başkent Moskova’daki enfeksiyon hastanesinde tedavi altına alındığı açıklandı.

Gazetecilerin konu ile ilgili sorularını cevaplayan Peskov koronavirüsüne yakalanan çalışana yönelik, “Kişi haklarına dayanarak sizlere kişi hakkında bilgi vermem doğru değil” dedi.

Rus basını ise Kremlin Sarayı’nda çalışan kişinin Rusya lideri Putin’in Kırım ziyaretinde de heyette bulunduğunu, bu nedenle virüs tespit edilen kişiyle temas eden herkesin testlere tabi tutulacağını yazdı. Putin’in virüs tespit edilen kişi ile teması olup olmadığı ise bilinmiyor. Putin’in son zamanlarda koronavirüs hamlesi yapmasını bir de bu açıdan bakıldığında putinin de koronavirüse mi yakalandığı sorusunu gündeme getirmektedir. Putin’e koronavirüs operasyonu mu Evet soru bu.
Kafkassam Moskova

Yorumlar