Rumlar ve Mısır Doğu Akdeniz gazında anlaştı Türkiye karşı çıktı Türk casusları tutuklandı?

PANEL: BÜTÜN YÖNLERİ İLE ŞANGHAY İŞBİRLİĞİ ÖRGÜTÜ

İranın, Irak krizi ve gizli cilveleşmeler…

Züriye Garayeva: Əməkdaşlıq platformaları regiona nə vəd edir?

Putin müzaffer, çünkü Kremlin’den yabancı danışmanları kovdu

Rusya 8 Ekim 2017
282

Rus eski milletvekili: Putin müzaffer, çünkü Kremlin’den yabancı danışmanları kovdu

Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma eski milletvekili ve siyasi uzman Sergey Markov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iktidarının ilk yıllarında yabancı danşmanların Kremlin Sarayı’ndan kovmasını önemli bir strateji olduğunu belirtti.

Putin’in 65. yaş günü vesilesiyle duygularını ifade eden Rus uzman şu ifadeleri kullandı: “Putin bugün dünyanın en popüler ve ünlü siyasetçilerinden biri.Putin müzaffer. Dünya ise dahi müzafferleri seviyor.”

Putin’in Kuzey Kafkasya’da terörizmin belini kırdığını önemle vurgulayan Markov, “Putin Rusya’yı yöneten oligarşilere karşı mücadele etti ve onlar devlet karşısında diz çöktü. Putin Kremlin Sarayı’ndan yabancı danışmanları kovdu. Ordu ve istihbarat gücünü kurdu. Doğalgaz ve pertol üzerinde devletin kontrolünü tekrar sağladı. Böylece bütceyi doldurdu. Vatandaşların refah düzeyini artırdı. Fakirliği azalttı. Suriye’de Rus ordusunun nasıl savaşmayı başardığını tüm dünyaya gösterdi. Putin kimseden korkmuyor, hatta Amerikanlılardan bile.Dünyada insanlar müzafffer Putin’e hayran. Hatta Rusya’yı nefret edenler Putin’i takdir ediyor” değerlendirmede bulundu.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar