Darbeyi ben biliyordum MİT Emniyet ve Genelkurmay nasıl bilmez?

Elhan Şahinoğlu: Putin Qarabağı Makronla niyə müzakirə edir?

Странные «уроки» от российских миротворцев: ошибка или намеренная провокация?

Sevsen Şair: İhvan’ın asıl kaybı

Putin Lenin’in naaşını Azizler’e benzetti

Gündem, Rusya 14 Ocak 2018
494
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1917 Bolşevik Devrimi lideri ve SSCB kurucusu Vladimir Lenin’in naaşını Azizler’e benzetti.
Devlet kanalı Rossiya’da yayınlanan belgesel filmde konuşan Putin, Komünist ideolojisini Hristiyanlığa da benzetti. Putin, “Özgürlük, kardeşlik, eşitlik ve adil düzen tüm bunlar Kutsal kitapta da var. Peki komünizm kuruculuğunun yasası? Bu İncil’den ilkel bir alıntı olan bir sublimasyon, onlar (komünistler) yeni bir şey icat etmediler.” dedi.
Putin sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizde özellikle halk zor günler yaşadığında, aşırı sert yıllar yaşandığında, rahiplerin öldürüldüğü ve kiliselerin yıkıldığı yıllarda inanç güçlendi. Fakat aynı zamanda da yeni din de oluşturdular.”
Komünistlerin Lenin’i kutsal Hristiyan değerler gibi sevdiğini söyleyen Putin, “Lenin’i mozoleye (Kızıl Meydan’da) yatırdılar. Kutsal Azizler’den farkı ne? Ortodokslar ve sıradan Hristiyanlar için farkı ne? Bana diyorlar ki Hristiyan dünyasında böyle bir geleneksel görenek yok. Nasıl yani yok? Gidin Aton’a (Yunanistan) orada bunu görürsünüz. Orada ve bizim Rusya’da da Valaam’da Sergi ve German gibi Azizler’miz var. İşin özüne bakılırsa dönemin (Sovyet) iktidarı yeni hiçbir şey icat etmedi. Onlar sadece insanoğlunun çoktan icat ettiği şeyi kendi ideolojisine adapte etti.” ifadelerini kullandı.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar