” نظام جمهوری اسلامی یک گام دیگر در مسیر از دست دادن مشروعیت “

Russia and Turkey Mend Fences as US-Russian Relations Nosedive

Yunanistan’a adaları tahliye etmesi için nota verildi!

Adıgözəl Məmmədov: “Türk kimliyinin geosiyasi gücə çevrilməsindən ehtiyyat edirlər”

Putin Erdoğan telefonla İdlibi görüştü

Gündem 12 Mart 2020
82
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Türk basını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın putinin kapısında bekletildi Türk rus ilişkileri bitti tartışmasında cepheleşirsen kafkassam bu bekletme olayının tamamen Rus iç politikası ile alakalı olduğu analizi yapmıştı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Telefon görüşmesi, Rusya tarafının girişimiyle başlatıldı.
Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Putin ile Erdoğan 5 Mart’ta Moskova’daki görüşmelerde varılan anlaşmaların uygulanmasını ve İdlib’deki durumu konuştu.

Açıklamada, Putin ile Erdoğan’ın İdlib’deki askeri eylemlerin durdurulması kararının istikrarlı şekilde uygulanmasına yönelik, iki ülkenin savunma bakanlıkları tarafından yürütülen çalışmaların devam etmesinin önemini vurguladıkları belirtildi.

Liderler, İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesinde gerilimin kayda değer düzeyde düşmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Taraflar ayrıca, kişisel temaslar da dahil, iki ülke arasında farklı düzeylerde düzenli olarak diyalog kurulması konusunda da anlaştı.

Kafkassam

Yorumlar