Ünlü Rus gazeteci: Erdoğan İslam dünyasının hamisi olmalı

İsmail AKGÜN: Kadın ve Gelecek Umudu

OSMANLI HAYRANI İSLAMCILARIMIZIN PARADOKSU!

Усмирять Дагестан бросили Росгвардию и ОМОН

Peskov: ABD’ye mütekabiliyet esasına göre cevap verilecektir

Rusya 19 Nisan 2021
16

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Washington Moskova’ya yönelik yaptırım baskısını sürdürürse Rusya’nın gelecekte de ABD’nin yaptırımlarına mütekabiliyet ilkesi temelinde cevap vermeyi sürdüreceğini belirtti. Peskov ayrıca, Rusya’nın ‘yaptırım değiş tokuşunu’ başlatan taraf olmadığını söyledi.

Basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kremlin Sözcüsü Peskov, Washington’un Moskova’ya yönelik yaptırım baskısını sürdürmesi halinde Rusya’nın yaptırımlara mütekabiliyet ilkesi temelinde cevap vermeyi sürdüreceğini ifade etti.

Peskov, “mütekabiliyet ilkesi mutlak sabit olup söz konusu ilke temelinde Rusya’nın karşı yaptırımları ile ilgili kararlar alındı. Bu kararlar gelecekte de verilecek. Bu şekilde yaptırım uygulamalarının devam etmesi durumunda ABD’ye yönelik her seferinde uygun karşı önlemler alınacak” diye konuştu.

Rusya’nın ABD ile karşılıklı ‘yaptırım değiş tokuşunu’ başlatan taraf olmadığını vurgulayan Peskov, “Bunun ABD’nin favori taktiği olduğunu biliyorsunuz. Ona katılmıyoruz, kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar