Temmuz’da S-400’ler Geliyor

BREXIT EUROSKEPTİKLERİ YILDIRABİLİR Mİ?

Mısır Suriye İhvan hareketi ne için oluştu

Şu an Türkiye ve İran ile diyalog zor ve faydasız

Patrick M. Shanahan Asya turuna çıkıyor

Gündem 24 Mayıs 2019
18

ABD Savunma bakanlığı sekreteri Vekili Patrick M. Shanahan 28 Mayıs Salı günü bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla Hawaii, Jakarta, Singapur, Seul ve Tokyo’yu ziyaret edecek. Sekreter vekilinin bölgedeki kilit liderlerle bir araya geleceği, Shangri La Diyaloğu’na katılacağı ve Savunma Bakanlığı’nın Hint-Asya Pasifik stratejisini açıklayacağı belirtilmiştir.Üst düzey yetkililer ile ikili ve çok taraflı toplantılar gerçekleştirileceği belirtilmiştir.
ABD savunma bakanlığı bülteninde detay verilmese de Sekreter vekilinin Çin’in bölgedeki faaliyetlerine karşı bölge ülkeleri ile ABD ortaklığı,asya-pasifikte Çin ile mücadele,Japonya –Çin ve Japonya’nın Rusya ile kuril adaları sorunu, Kuzey Kore-Güney Kore ilişkisi ve yakın zamanda Kuzey korenin Rusya ile yakınlaşması,Çin’in Asya ülkeleri üzerindeki etkinliğini askeri amaçlı artırma faaliyetleri konusunda bir dizi görüşme yapacağı tahmin edilmektedir.
https://dod.defense.gov/News/Press-Advisories/Press-Advisory-View/Article/1856101/acting-secretary-shanahan-travels-to-hawaii-jakarta-singapore-seoul-and-tokyo/

Yorumlar