KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ermenistan
  4. »
  5. Paşinyan’dan Keyşuke Wakizaka’dan özür dileyen karar

Paşinyan’dan Keyşuke Wakizaka’dan özür dileyen karar

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
200 0

Paşinyan, Simonyan, Gabrelyanov, Zatulin ve diğer Rusyacıların Ermenistan’a girmesine izin vermedi. Geçtiğimiz haftalarda Ermenistan sınır ve gümrük kapılarını kontrol eden Rus asker ve polisler Japon asıllı Türk Dr Keyşuke Wakizakanın Ermenistan’a girişini engellemişler ve böylece Ermenistan Türkiye arasında başlamış olan yumuşamayı baltalamışlardı. Şimdi Paşinyan Keyşukeden özür diler gibi Rusyacı Ermenilerin Ermenistana girişini yasakaldı.

Rus medya şirketi News Media’nın başkanı Aram Gabrelyanov, Devlet Duması milletvekili Konstantin Zatulin, Russia Today’in genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan ve Rusya Ermenistan ile Dostluk ve İşbirliği Derneği Viktor Krivopuskov olmak üzere Rus yanlısı isimlerin Ermenistan’a girişinin yasaklandı.

Aram Gabrelyanov “Dün Paşinyan, Ermenistan için çok kötü şeyler yaptığımız için Zatulin’i, Margot’u, beni ve daha birçok kişiyi Ermenistan’a sokmadığını söyledi. Nicol, sen kimsin, annemin dediği gibi, o yulaflar mı? Böylece hayat anlayışımızı sizin görüşlerinize göre kontrol ediyoruz. Ermenistan’ın bununla bir ilgisi var. Bir çobanın oğlu olan bir Nazi’nin torunu, Tatev rahibi Nikolai’nin torunu bana atalarımın Anavatanını nasıl seveceğimi anlatacak mı? Tek bir şey söyleyebilirim – Nemesis’ten kesinlikle kaçamazsınız ”diyerek Paşinyanı protesto etti. Geçen haftalarda Ermenistan’ın sınırlarını ve gümrük kapılarını kontrol eden Rus asker ve polisler Türkiye’den Ermenistan’ı ziyaret etmek isteyen Japon pasaportlu akademisyen ve kafkassam uzmanı Dr. Keyşuke Wakizaka’yı Ermenistan’a sokmamışlar böylece Türkiye Ermenistan dostluğuna darbe vurmuşlardı. Şimdi Paşinyan başta Keyşuke Wakizaka’ya yapılan bu muamele olmak üzere Rusya adına faaliyet yapan bu şahısları Ermenistan’a girişlerinin yasaklayarak Rusya’ya bir kere daha açıktan tavır almış oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir