KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Özdemir Bulduk: Türkiye jeopolitik dengeleri değiştiriyor

Özdemir Bulduk: Türkiye jeopolitik dengeleri değiştiriyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
329 0

Türkiye, savunma sanayi projeleri ve ürettiği ürünler ile bölgemizde jeopolitik dengeleri değiştiriyor.
***
Artık Doğu Akdeniz de, Ege de ve ülkemizin güney sınırlarında operasyon yapmak isteyen küresel güçler iyi ve akıllı düşünmek zorundalar.
***
Yıllardır ülkemizi 3.dünya ülkesi gibi görmeye çalışan ABD-NATO, AB ülkeleri strateji ve politikalarını değiştirmek zorunda kalıyorlar, kalacaklar.
***
Balkanlarda, Kafkasya da, Türkistan Coğrafyasında, Orta Doğu’da ve Afrika da esen kardeşlik rüzgarı özüne, kendi asil genetik kodlarına dönen Türkiye’nin saygınlığını artırıyor ve jeostratejik bir aktör olduğunu herkese kabul ettiriyor.
***
Yıllardır Türkiye’yi AB üyeliği yolunda engelleyenler, hor görenler, her seferinde farklı üyelik kabul kriterleri oluşturanlar artık yeni oluşan dünya düzeninde gerçekleri kabul etmek zorunda kalacaklar.
***
Jeostratejik coğrafi konumu, doğudan batıya giden tedarik yollarının geçtiği en önemli güzergah, gerilim bölgelerine yakınlığı dünün emperyalistlerini bugünün hasta kıtasının fikrini değiştirecektir.
***
Balkanlardan Çin sınırına kadar olan 350 Milyonluk Turan coğrafyasının ekonomide ve jeopolitik deki özgül ağırlığını bir düşünün. Sadece bu sebep bile Türkiye’nin ekonomik ve askeri açıdan güçlü olması için başlı başına bir gerçekçidir.
***
Batı alemi bu gelişmeyi biliyor, hissediyor. Bu durumu tersine çevirecek her projeyi destekler, kendileri tuzak kurarlar.
***
Bu nedenle gerçekten milli olmak ve çok çalışmak zorundayız. Bize bu kutsal vatanı bırakan ecdadımıza borcumuzu layıkı ile ödemek zorundayız. Biz olarak yolumuza devam edeceğiz, ayrık oylarını temizleyeceğiz, Türk Milletinin yaşam standartlarını yükselteceğiz, adil paylaşımın yollarını arayacağız.
***
GELECEK TÜRKİYE’DİR, TÜRKİYE GELECEKTİR

Özdemir Bulduk

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir