KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ortadoğu’daki Rus-Türk ittifakı diğer bölgelere de yansımalı

Ortadoğu’daki Rus-Türk ittifakı diğer bölgelere de yansımalı

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
206 0

Rusya Ulusal Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı Talat Enveroviç Çetin, Moskova ve Ankara’nın Ortadoğu’da sergilediği işbirliğinin yüksek seviyesini değerlendirerek, “Temennimiz bu faydalı işbirliğinin başka bölgelere de yansımasıdır ” dedi.
Kafkassam’a konuşan Çetin ilişkileri değerlendirdi. Çetin, “Rusya ve Türkiye Ortadoğu bölgesinde,özellikle Suriye’de son zamanlarda sergilediği işbirliği olumlu gelişmeler. IŞİD terör örgütüne yönelik iki ülkenin ortak hava operasyonunu dünyanın dikkatle izlediği olay. Bu diğer ülkeler için de örnek olmalı. Bugün iki ülke bölgede birbirinin çıkarlarını göz önünde bulunduruyor. Malum uçak krizinden her iki ülkede gereken dersi çıkardı” şeklinde değerlendirmede bulundu.

RUS-TÜRK İLİŞKİLERİNİ BOZMAK İSTEYENLERE GEÇİT VERMEMEK LAZIM

Çetin Rus-Türk ilişkilerini bozmaya çalışan güçlerin faaliyetlerine de dikkat çekerek, “Eski ABD yönetimi Rus-Türk ilişkilerini bozmak için elinden geleni her şeyi yaptı. Türkiye’deki iç hainler de bu “operasyona” katıldı. Bugün ABD yönetimi değişti. Fakat Türkiye’de Rus-Türk ilişkilerini bozmaya çalışan güçler halen çirkin oyunlardan vazgeçmiş değiller. Bu hainler CIA ve Uzantısı FETÖ den aldıkları emirle, kendilerinin Devlete yakın görüşte olduğunu göstermeye çalışarak Türkiyede Rusya aleyhine gizlice bilinçaltı kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Aynı şey Rusya’daki Türkiye aleyhine çalışan FETÖ Kalıntısı Ajanlar için de geçerli. Bu kiralık güçlere asla geçit vermeyeceğiz” dedi.
Ruslan Gurbanov/Moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir