KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nesrin S.KIRATLI: ŞAHMAT DEVAM EDİYOR

Nesrin S.KIRATLI: ŞAHMAT DEVAM EDİYOR

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
228 0

Bugün İTN/Böyle bir halk var Parrisi ile Hak ve Özgürlükler Hareketi arasında gorüşme gercekleşti.
HÖH Genel Başkanı gazetecilere yaptığı açıklamada;
Böyle bir halk var ‘ partisinin ( İTN/ ИТН) fikirlerini dinledik. Fikirlerimizin çoğu koşulsuz örtüşüyor, ancak elbette ki farklılıklarımız da var.
Biz kendi açımızdan koşulsuz destek veremeyeceğimizi ifade ettik.
Kaçınılmaz bir şart olarak, siyasette ve demokraside normale dönülmesine dikkat çektik, bu da bizim için Ulusal Meclisin Bulgaristan Annayasasına göre hareket etmesini ve devlet mekanizmasının vatandaşlara ve iş dünyasına karşı bir sopa olarak kullanılmaması gerektiğini,
tam tersine devlet mekanizmalarının , halkın hizmetinde ve iyi bir iş ortamının yaratılması için ülkenin anayasasına ve yasalarına göre çalışması hususuna değindik.

Bu bizim için bir koşuldu ve toplantıda kurulacak kabinedeki kadroların bizim için önemli olduğunu ifade ettik.
Kesin olarak bakan istemedigimizi ve önermeyecegimizi, teklif etmeyeceğimizi ancak Meclis Komisyonundaki kadroların bizim için önemli olduğunu söyledik ” dedi.

ITN/ Böyle bir halk var Başkanı
Toshko Yordanov, DPS/Hak ve Özgürlükler Hareketi tarafından belirtilen bu koşulu doğruladı, ancak kesin olarak gelecekteki bir hükümet için HÖH’ ‘den destek aramadıklarını belirtti.
“Olası bir kabine için onlardan destek istemedik, sadece önceliklerimizi belirledik. Şimdi GERB de dahil olmak üzere tüm partilerin yargı reformundan yana olduklarını söyleyeceklerini varsayıyorum, bu yüzden önceliklerimizi belirledik.

Muhtemel bir kabinede kişilerin önemli olduğunu söylediler, ancak bunun bizim sorumluluğumuz olduğunu ve kimseden tavsiye almayacağımızı ve bu kişilerin kim olduğunu kendimizin belirleyeceğini açıkladık, bu yüzden burada son derece netiz. Biz kabinemizi takdim ettiğimizde parti olarak oy verip vermeme kararını onlar verecektir.
Yordanov sonuç olarak : Tekrar edeceğim, ne onlardan destek istedik ne de bize teklif ettiler, ancak teklif etseler bile kabul etmezdik “dedi.

Geçmiş tarihteki Meclis Eğitim ve Kültür Komisyonlarında Türk milletvekilleri ve Egitim Bakan Yardımcımız varken, bugün anadilimiz can çekışıyorsa, Meclis Eğitim Komisyonunda yer alan Türk vekillerin anadilimize gereken hassasiyeti gösteremediklerindendir. Yeni oluşacak Meclis komisyonlarında Türk vekillerin olmamasının pek bir önemi kalmamıştır…

Nesrin S.KIRATLI

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir