Patrick M. Shanahan Asya turuna çıkıyor

Rusya, İslam karşıtı terörün artmasından endişeli

Osetler ve Çeçen-Kistler Gürcistan’ı Anayurt olarak Tanımlıyor

Առաջին ձնծաղիկները Բաքվից. Հրճված են Փաշինյանի ելույթից

NATO 15 Temmuz’un hazırlık çalışmalarında faal görev aldı

Gündem 30 Nisan 2018
57


Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma eski milletvekili, ünlü Rus siyasi uzman Sergey Markov, NATO eski Genel Sekteri Anders Fogh Rasmussen’in Twitter hesabı hacklenerek 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan darbe girişimine ilişkin paylaşımını yorumladı. Rasmussen söz konusu Twitter hesabından yapılan paylaşımda; “İtirafta bulunmak istiyorum! 15 Temmuz’da darbe olacağını biliyorduk. Ama Türkiye’ye yardım etmedik. NATO bu nedenle Sayın Erdoğan’dan özür dilemeli” ifadeleri kullanmıştı.

Kafkassam’a konuşan Rus siyasi uzman Markov şu ifadeleri kullandı: “Buna şaşırmadım. NATO’da her kes bundan haberi vardı. NATO Türk ordusu ile sıkı işbirliği içinde. Darbe girişimcilerinin ana karargahı da İncirlik üssü idi.

Fakat en endişe verici duurm şudur: NATO’nun askeri istihbaratı 15 Temmuz darbe girişiminin hazırlık çalışmalarında faal görev aldı. Hangileri? Belki de Amerikan askeri istihbaratı. Belki de Alman askeri istihbaratı. Dolayısıyla NATO sadece haberdar değildi. NATO askeri istihbaratı darbe girişimi hazırlık çalışmalarına ciddi yardım etti.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar