KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Moskova’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Moskova’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
334 0

Moskova’da Moskova Belediyesi Milletler Evi’nin desteği ve himayesi, Rusya Türk Toplumu Sivil Toplum Kuruluşu’nun organizasyonuyla Moskova Belediyesi Milletler Evi’nde Cumhuriyet Bayramı Konseri düzenlendi.


Konsere Rusya’nın başkenti Moskova’da yaşayan birçok halktan Türkiye dostları ve şeref konukları katılırken, misafirler girişte Türk bayraklı tişörtlü öğrenciler tarafından karşılandı ve kendilerine lokum ikramı yapıldı.

Salon Türk ve Rus bayrağı ve Türk bayraklı balonlarla süslenirken, kutlama programına iki ülke milli marşlarının okunması ile başlandı. İki dilde hazırlanan ve Cumhuriyet Bayramı’nın anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından açılış konuşmaları yapıldı. Programda farklı milletlerden sanatçılar Türkçe şarkılar seslendinip şiir okurken, ayrıca Leyla Doğu Halkları Dans Grubu Türk halk dansı Halay ve Horon’u sergiledi. Moskova’daki Cumhuriyet Bayramı Konseri için Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinden gelen saz sanatçısı Mazlum Korkmazcan kısa bir Türk Halk Müziği konseri vererek seyircilerden büyük bir beğeni topladı.

Konser sonunda sahne alan tüm sanatçılar toplu halde sahneye çıkarak hep beraber dostluk şarkısını seslendirdiler. Sanatçılara ayrıca sahne aldıkları için teşekkür mektubu takdim edildi. Konser sonrası sanatçılar ve seyirciler birbirleri ile tanışıp sohbet etme, beraber hatıra fotoğrafı çekilme imkanı buldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir