Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Esper: F 35 tam kapasite kullanılamayacak

Moskova’da Azerbaycan kutlamaları

Azerbaycan, Gündem 30 Mayıs 2019
34

Rusya’nın başkenti Moskova’da 28 Mayıs 1918’de ilan edilen Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin 101. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
Moskova Avrupa Ticaret Merkezi salonunda düzenlenen törene Azerbaycan Moskova Büyükelçisi Polad Bülbüloğlu, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Grigori Karasin, Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkanı Leonid Slutski, Duma BDT ülkeleri ile komisyon Başkanı Leonid Kalaşnikov, Türkiye Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Elçi Müsteşarı Cenk Uraz ve diğer yabancı diplomat, Rus ve Türk konuklar da hazır bulundu.
Törende konuşan Azerbaycan Moskova Büyükelçisi Bülbüloğlu, 28 Mayıs 1918’de kurulan Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin Doğu’nun ilk demokrasi cumhuriyeti olduğunu vurguladı. Azerbaycan’ın ulusal lideri Haydar Aliyev’in politikaları sayesinde Sovyet dönemi sonrası Azerbaycan devletinin ve Azerbaycan diplomasisinin kurulduğuna işaret eden Büyükelçi, “Bugün ülkemizin lideri Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev bu siyaseti başarıyla yürütüyor.” dedi.
Azerbaycan Büyükelçisi, Bakü-Moskova ilişkilerinin de her alanda giderek arttığını kaydederek, Rusya ile ilişkilere çok büyük önem ve değer verdiklerini kaydetti.
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Karasin de, ikili ilişklerinin önemini vurgulayarak, “Azerbaycan Rusya’nın stratejik partneridir.” şeklinde konuştu.
Törende Azerbaycan halk dansları sunulurken, Azerbaycanlı sanatçılar da sahne aldı.
Fuat Safarov kafkassam Moskova

Yorumlar