KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Moskova’da 4.Türk-Rus Dostluk Konseri gerçekleştirildi

Moskova’da 4.Türk-Rus Dostluk Konseri gerçekleştirildi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
396 0


Moskova Belediyesi Kuzey Bölgesi İlçe Belediyeleri İdari Binası’nın 500 kişilik konser salonunda Rusya’da en aktif ve resmi 2 Türk derneği olan Rusya Türk Diasporası Sivil Toplum Kuruluşu ve Moskova Türk Öğrenciler Birliği ile Moskova Halkla İlişkiler Komitesi Moskova Kuzey İdari Bölgesi Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Altyapı Destek Merkezi ve Moskova şehri Kuzey İdari Bölgesi Toplumsal Kurulu’nun organizasyonunda Moskova 4.Türk-Rus Dostluk Konseri gerçekleşti.

Konsere birçok farklı kesimlerden tanınmış ve ünlü şahsiyetler de gelirken, iki ülke dostluğunu isteyen Rusya’da yaşayan farklı millet ve toplumların temsilcileri de konserde yer aldılar.

Konser öncesi ayrıca salondaki seyirciler için Türk ve Rus müzikleri dinletisi yer alırken, konser salonu girişinde misafirler Türk ve Rus milli kıyafetleri ile karşılandı.
Türk ve Rus müzikleri ve halk danslarının yer aldığı, ayrıca iki ülke milli marşlarının okunduğu konser sonunda ise konserde sahne alan sanatçılara ve gruplara teşekkür mektubu verilirken, sahne alanların hep birlikte dostluk şarkısını seslendirmeleri ile Türk-Rus Dostluk Konseri sona erdi. Konser sonrası ayrıca konsere gelen misafirlere Türk çayı, Türk baklavası ve açma ikramı yapıldı, misafirler çay içerek birbirleri ile tanışma ve sohbet etme imkanı buldular.

Moskova’da geleneksel hale gelen Türk-Rus Dostluk Konserleri ilk defa uçak hadisesinden iki ay sonra düzenlenmiş ve sonrasında sürekli olarak düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Moskova’da Rusya Türk Diasporası Sivil Toplum Kuruluşu ve Moskova Türk Öğrenciler Birliği’nin organizasyonunda iki yıllık dönemde Moskova’nın farklı yer ve konser salonlarında 4 defa Türk-Rus Dostluk Konseri düzenlendi ve bu yıl içinde 5.defa düzenlenmesi hedefleniyor.
Kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir