‘Rusya’nın Türkiye’ye müttefik olarak ihtiyaç duymasının 5 nedeni’

Huriye Yıldırım ÇInar: ÇAD CUMHURBAŞKANI İDRİS DEBİ’NİN ÖLÜMÜ VE TERÖRLE MÜCADELE

Suriye’de savaş yok Esat’ın gidişi var!

Եթե այս վարկածն իրական է, հայկական ԶՈՒ-ն փրկել են ոչ միայն ԼՂՀ-ն՝ այլեւ ՀՀ-ն. Փաշինյան

Moldova Cumhurbaşkanı: Erdoğan ve Putin beni davet etti

Gündem, Rusya, Türkiye 3 Temmuz 2018
175
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini 9 Temmuz’da Türkiye’de yapılacak cumhurbaşkanı yemin törenine davet ettiğini belirterek, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Dünya Kupası final oyununa davet etti.” dedi.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan Moldova Cumhurbaşkanı Batı ve Doğu ülkeleriyle iyi ilişkilerinden yana olduklarını kaydetti. Dodon, “Bugün Sayın Erdoğan beni 9 Temmuz’da yapılacak yemin törenine davet etti. Ve ben Türkiye Cumhurbaşkanı’nın yemin törenine katılacağım. Bu arada Rusya’da Dünya Kupası final oyununa (15 Temmuz) katılmak için de davet aldım. Ama final oyunundan önce Sayın Putin ile resmi görüşmem olacak.” şeklinde konuştu.

Mayıs ayında Moldova Cumhurbaşkanı Dodon, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ağustos ayında başkent Kişinev’e Moldova Cumurbaşkanlığı binasının açılışına beklediklerini söylemişti.

Ağustos ayında Dodon, Rusya ve Türkiye ile çok iyi ilişkilerinin bulunduğunu ifade ederek, “Rusya ve Türkiye her zaman bize destek verdi. Bu iki ülkeye şükranlarımızı iletiyoruz. Moldova’nın en yakın dostları Rusya ve Türkiye’dir.” diye kaydetmişti.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar