Qarabağda böyük müharibə: Türkiyəli politoloq Bakının üstünlüklərini AÇIQLADI

Petersbug Ekonomi Forumu

İndiki vəziyyətdə Ermənistan münaqişənin həlli istiqamətində heç bir adım atmayacaq

RUSYA VE NATO İLİŞKİLERİ VE MUHTEMEL GELECEĞİ KONUSUNDA BİR DEĞERLENDİRME

Moldova Cumhurbaşkanı Dodon Türk-Rus ilişkilerini övdü: Bunu başardınız!

Gündem, Rusya, Türkiye 7 Mayıs 2018
79


Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon, uçak krizinin ardından sağlanan Türk-Rus barışını örnek vererek, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, vatansever bir insan, uzlaşıdan ve karşı tarafı da anlamaktan yana.” dedi.
Rus basınına konuşan Moldova Cumhurbaşkanı, soru üzerine Putin’in karakter özelliklerini de sıralayarak şöyle dedi: “Putin ülkesinin vatansever bir insanı. Neler olup bittiğini çok iyi anlayan ve bilgili bir kişi.

Putin uzlaşmaya ve karşı tarafı da anlamaya hazır olan bir insan. O başka bir tarafın karşılaştığı sorunları irdelemeye de hazır. Putin şunu da anlıyor: Başka bir tarafın da ulusal çıkarları var. Bu da çok önemli.”

Büyük liderlerin sadece kendi ülkesinin değil, diğer ülkelerin de çıkarlarını göz önünde bulundurması gerektiğini kaydeden Moldova lideri Dodon, “Aksi durumda bunun sonucu iyi olmaz. Putin ise karşı tarafın da konumunu anlamaya çalışıyor. Hepimiz şunun da şahiti olduk: Çok zor bir dönemin ardından Rusya Türkiye ile ortak dil bulmayı başardı!. Oysa çok zor bir dönem sözkonusuydu. Ama Türkiye ile ortak dile bulabildiniz! Ve bugün ortak gündeminiz var.” diye Türk-Rus barışını örnek verdi.

Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar