KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mohsen Fakhrizadehi kim öldürdü

Mohsen Fakhrizadehi kim öldürdü

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 2 dk okuma süresi
261 0

El Kaide’nin liderlerinden Ebu Muhammed el-Mısri’nin 7 Ağustos’ta Tahran’da infaz edilmesi gibi, İranlı nükleer fizikçinin öldürülmesi, İsrail gizli servislerinin her yerde ve her zaman operasyonlar yürütebildiği tezini bir kez daha doğruladı. Bunun Mossad’ın işi olup olmadığı önemli değil, olanlar zaten her türlü Tel Aviv’in işine yarıyor ve İran’ı aceleci ve pervasız eylemler yapmaya kışkırtıyor. Bu konuda İsrail ordusu Askeri İstihbarat Müdürlüğünün eski başkanı Amos Yadlin 27 Kasım’da Mohsen Fakhrizadeh cinayeti ile ilgili Twitter hesabından şunları söyledi:
‘Böyle bir adım, İran’dan şiddete dayanan bir tepkiye yol açabilir ve bu, Trump’ın başkanlığının kalan süresinde İran’ın nükleer tesislerine ABD saldırısı için gerekli bahaneyi sağlayacaktır.”
Bu bağlamda Fahrizade’nin ülkenin savunma sanayisine önemli katkılarının bulunduğunun altını çizen İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri de suikastla ilgili İsrail’i suçladı.
Bakıri açıklamasında, “Bir kez daha küresel kibirle ve kirli Siyonist rejimle bağlantılı olan teröristler, vahşi bir eylemle, ülkenin bilim ve savunma alanlarındaki yöneticilerinden birini şehit etti. Terörist gruplar, bu kör eylemin emrini verenler ve failleri şiddetli bir intikamın onları beklediğini bilmelidir.” dedi.
İsrail eylemi doğrudan yapmasa bile neticesinden en fazla istifade eden devlet olarak önümüzdeki günler kendinden çok daha fazla bahsettirecek gibi gözükmektedir. Cinsyeti kimin işlediği sorusunun ise cevabını merak bile eden kalmadı. Sahi Mohsen Fakhrizadehi kim öldürdü.
Kafkassam

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir