İran’ın yeni politikası : ABD olmadı İngilizler’le savaşalım çabası mı?

Kimin Kimle Mücadele Ettiğini Kim Anlayabildi?

“Lavrov Bakıya Qarabağla bağlı konkret plan aparır” – Kalaşnikov

İlham Əliyev və Trampın Ər-Riyad səfərinin şifrələri

Mirza Calil’in “Deli yığıncağı”

Azerbaycan 4 Mart 2020
86

Geçen hafta, kardeş ülke Azerbaycanın Halk Sanatçısı Yasin Garayev, Şövqü Huseynov Nofal Valiyev’in katılımıyla ünlü yazar Mirza Jalil’in “Deli Yığıncağı” adlı oyununun galası Azerbaycan Genç Seyirciler Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Genç ve yetenekli oyuncu Aygun Fatullayeva, Mirza Jalil’in “Deli Yığıncağı” oyununa dayanan performansta “Pırpız Sona” karakterini canlandırdı. Genç ve yetenekli aktöre ek olarak, Elshan Hajibabaev, Anar Seyfullaev,Ramil Mammadov ve diğerleri pyesin kahramanlarını canlandırdı.

Gösteriden sonra, Aygun Fatullayeva duygularını paylaştı ve “Başladığım zamandan nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Tanrım! Senden başlamak için en iyi şey bazen hayaller gerçekleşiyor, ama biz bunu gerçekleştiremiyoruz. Bu kadroya katıldığım andan bugüne kadar, çok sayda destek, tebrikler, aldım bu ilham verici. En önemlisi bana inanan insanlarla çalışdım. Beni bu kadar muhteşem karşıladıkları için teşekkürler. ”

Halk Sanatçısı ve şovun yönetmeni Jannat Salimova’nın “Çılgınlık” ın kurucusu olduğuna dikkat edilmelidir. Jalil Mammadguluzadeh’in 150. yıldönümü için trajikomedi sahne editörü Ilgar Fahmi, tasarımcı besteci Telman Shikhiyev, yönetmen Firudin Allahverdi, yönetmen Gulnar Hajiyeva, yönetmen Sevda Hajishiyeva.

“Deli Yığıncağı” pyesinin genel yönetmeni Cennet Selimovadır.
Arzu Bayramova

Yorumlar