KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Mirza Calil’in “Deli yığıncağı”

Mirza Calil’in “Deli yığıncağı”

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
204 0

Geçen hafta, kardeş ülke Azerbaycanın Halk Sanatçısı Yasin Garayev, Şövqü Huseynov Nofal Valiyev’in katılımıyla ünlü yazar Mirza Jalil’in “Deli Yığıncağı” adlı oyununun galası Azerbaycan Genç Seyirciler Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Genç ve yetenekli oyuncu Aygun Fatullayeva, Mirza Jalil’in “Deli Yığıncağı” oyununa dayanan performansta “Pırpız Sona” karakterini canlandırdı. Genç ve yetenekli aktöre ek olarak, Elshan Hajibabaev, Anar Seyfullaev,Ramil Mammadov ve diğerleri pyesin kahramanlarını canlandırdı.

Gösteriden sonra, Aygun Fatullayeva duygularını paylaştı ve “Başladığım zamandan nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Tanrım! Senden başlamak için en iyi şey bazen hayaller gerçekleşiyor, ama biz bunu gerçekleştiremiyoruz. Bu kadroya katıldığım andan bugüne kadar, çok sayda destek, tebrikler, aldım bu ilham verici. En önemlisi bana inanan insanlarla çalışdım. Beni bu kadar muhteşem karşıladıkları için teşekkürler. ”

Halk Sanatçısı ve şovun yönetmeni Jannat Salimova’nın “Çılgınlık” ın kurucusu olduğuna dikkat edilmelidir. Jalil Mammadguluzadeh’in 150. yıldönümü için trajikomedi sahne editörü Ilgar Fahmi, tasarımcı besteci Telman Shikhiyev, yönetmen Firudin Allahverdi, yönetmen Gulnar Hajiyeva, yönetmen Sevda Hajishiyeva.

“Deli Yığıncağı” pyesinin genel yönetmeni Cennet Selimovadır.
Arzu Bayramova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir