KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Minnihanov’un Yardımcısı, Rusya İhracat Merkezi’nin Türkiye Temsilcisi görevine atandı

Minnihanov’un Yardımcısı, Rusya İhracat Merkezi’nin Türkiye Temsilcisi görevine atandı

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
324 0

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Radik Gimatdinov, Rusya İhracat Merkezi’nin (Russian Export Center Group-REC) Türkiye Temsilcisi olarak atandı.

Konuyla ilgili açıklamayı Tataristan Cumhurbaşkanlığı basın bürosu Başkanı Liliya Galimova yaptı.

Kazan Üniversitesi mezunu Radik Gimatdinov, 1995-1999 yılları arasında Tataristan Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığı’nda Uluslararası İşbirliği Geliştirme Ajansı’nın ihracat-ithalat operasyonları bölümünde çalıştı. Ardından Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Dış Ekonomik İşbirliği Bakanı’na asistanlık yaptı. 2005-2012 yılları arasında Radik Gimatdinov, Tataristan’ın Türkiye Tam Yetkili Temsilcisi olarak çalıştı.

Rusya İhracat Merkezi, Rus şirketlerine geniş bir yelpazede finansal ve finansal olmayan destek önlemleri sağlayan devlet ihracat destek kurumudur. Türkiye’de bir REC ofisi açma kararı, Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov tarafından INNOPROM-2019 Uluslararası Sanayi Fuarı’nda açıklanmıştı.

REC Direktörü Andrey Slepnev de Türkiye’de ofis açmaya hazırlandıklarını duyurtu.

Bu arada REC’in 2 farklı kıtada toplam 8 ofisi var. Bunlar, Azerbaycan, Çin, İran, Belarus, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Vietnam. Türkiye’nin yanı sıra Mısır, Güney Afrika gibi ülkelerin de eklenmesiyle bu rakamın artacağı öngörülüyor.
Fuat Safarov kafkassam Moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir