Armenian Government Must Choose Between Energy Diversification and Loyalty to Russia

Fuat Gahramanlı: Ərdoğan niyə gəlir və Rusiya nədən aqressivləşir?

В Дагестане установили памятник турецким воинам

Kazakhstan: Former EXPO Chief Gets 14 Years in Jail

Milli Harekatçılar Birliği 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Gündem 5 Kasım 2020
59

Bin yıllarca uygarlığı yönlendiren, dünyaya düzen veren Türk milleti şanlı tarihi boyunca çok zaferler yaşamış, evrensel başarılara imza atmıştır. Yakın tarihimiz içinde hem Türk hem de Dünya tarihini ilgilendiren en önemli olay ise hiç kuşkusuz Kurtuluş Savaşımız ve onun kutlu sonucu olarak Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşudur. Bütün Türk Dünyasının öncü gücü olarak Türkiye Cuhuriyetinin varlığı yalnız Türkler için değil , tüm ezilen ve sömürülen milletler için her zaman bir örnek olmuş ve bugün de bir ümit kapısıdır. Türkiye kurtuluş ve özgürlük mücadelesi veren ulusların yolunda daim bir güneş gibi parlamaktadır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı evrensel değerleri paylaşan her toplum için, ayrıca da dünyanın neresinde olursa olsun her Türk evladı için kutsaldır. Özellikle Türkiye-Azerbaycan ekseninde ve bütün Türk Dünyasında coşkulu bir dayanışma ve bütünleşme ruhunun canlandığı günümüz ortamında Cumhuriyet bayramımız daha bir önem kazanmakta, daha anlamlı olmaktadır.

Bu kutlu bayram dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadele arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, birer ferdi olmaktan onur duyduğumuz Türk milletine daha adil, daha güvenli bir dünya için verdiği kutsal mücadelede başarılar diliyoruz.

Geleceğe daha büyük bir ümit, güven ve başarı dilekleriyle.

Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

Azerbaycan Milli Harekatçılar Birliği (MHB) adına

Dr. Arif Acaloğlu, MHB Sözcüsü

arifacal@gmail.com

Yorumlar