KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mehmetçik Emperyalizmle Savaşıyor

Mehmetçik Emperyalizmle Savaşıyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 4 dk okuma süresi
230 0


ABD’nin kendi mızrağı kendi çuvallarına sığmadı, ABD Kongresi’nde önceki gün Başkan Trump’tan en aşağıdaki yetkililere kadar terör örgütü PKK ile Suriye’deki kolu PYD/PKK arasındaki organik bağ iyice deşifre oldu.

Şubat 2018 tarihli Dünyada tehdit değerlendirmesi’ isimli raporda, ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Daniel Coats’ın YPG/PKK’nın Suriye’deki milis gücü bizim himayemize benzer ifadelerle diye kongreye rapor ediyor..

Türkiye’nin Bölücü Terör Örgütüne karşı başlattığı mücadele hem ülkemiz için hemde mazlum yerel halkın yaşaması için haklı bir savaştır. Bu savaş, ABD emperyalizminin “kara gücüne” karşı yürütülmektedir.

ABD, açıkça PKK’nın arkasındadır, Bölücü Terör Örgütüne silah ve mühimmat vermektedir. ABD savaş uçakları PKK ile aynı cephede savaşıyorlar. Amerikan Özel Kuvvet birlikleri PKK/PYD yi kumanda ederek Türk’e karşı ittifak halindedirler.

ABD ve müttefikleri Ortadoğu’daki peyzajı ve jeopolitiği değiştirmeye çalışıyor. Bu dışardan empoze edilme besleme terör örgütleri eliyle şekillendiriliyor
Emperyalistlerin çok yakında başarısızlığının getireceği öfke ve yenilgi psikolojisi beraberinde her türlü sinsi girişim ve kirli yapılar karşımıza çıkacaktır.
Bölgede yüzyıllardır yaşayan yerel insanlar, şu değerlendirmeler de bulunuyor, Ne zaman ki küresel güç ve emperyal kimlikler ,üçüncü taraflarlar Ortadoğu’ya gelmeye başladığından bu yana, bölgedeki ülkelerde kan ve göz yaşı hiçbir zaman dinmemiştir. ABD bölgede, uluslararası hukuk normlarını dikkate hiçbir zaman almamıştır.

​ABD ve sözde Batılı dost ülkeler, terör örgütlerine mazgallar, tüneller, sığınaklar inşa etmekle kalmayıp her türlü silah ve malzemeyi de vermişlerdir. IŞİD’e (DEAŞ) karşı sözde mücadele eden YPG ve PYD ile ittifak yapmaktan kaçınmamışlardır..
Bu meselenin hala ciddiyetini anlamayanlar, ABD’nin 21.Yüzyılın GOP -Genişletilmiş Orta Doğu Projesi’ni kavrayamamıştır.

Diğer taraftan bizde neler olmuştu, 2014-2015 yıllarında da, kanlı terörle barışma yanlışına düşenler, mücadele yerine daha çok müzakereyi seçmişti. Terörle asla müzakere olmaz, olsa olsa mücadele olur.

Bugün bu karmaşadan uzaklaşan Türk Devleti. Milli ve yerli tezlerler le, milliyetçi bakış tarzıyla kendi ülkesine ve geleceğine sahip çıkmaktadır.

PKK yandaşlığının adı “tarafsızlık” olmuş. Milli Mücadele döneminde, Türk Ordusu’na karşı yapılan savaşta, tarafsız kalmak hangi anlama geliyorsa, bugün de Türk Ordusunun ve Polisinin PKK Terör Örgütüne karşı mücadelesinde “tarafsız” olmak demek hainlik demektir.

Bu savaşta Mehmetçik’le omuz omuza savaşan ÖSO, emperyalizme karşı kendi anavatanında tarihi bir mücadele vermektedir. ÖSO’yu karalamaya çalışanların düştüğü saf, emperyalizmin, işgalcinin, terör örgütlerini koruyup kollayanların ve yandaşların safıdır.

Yeryüzünün neresinde olursa olsun, emperyalizme karşı mücadele ediliyorsa Kuvayı Milliye direnişi, ruhu, inancı oradadır.

Bu onurlu mücadelede Allah ülkemizin, milletimizin, Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun…”Kılıçları Keskin Olsun”

Fahri Yağlı
Araştırmacı Yazar
Y. Üniversitesi Öğretim Görevlisi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir