KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Mehdi Gurre: Alsar Vakfı Türkiye’deki depremzedelerin yanında

Mehdi Gurre: Alsar Vakfı Türkiye’deki depremzedelerin yanında

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
211 0

Arnavutluk’ta faaliyet gösteren ALSAR Kültür, Eğitim ve İnsani Yardım Vakfı, çeşitli faaliyetlerle Türkiye’deki depremzedelerin yanında oluyor.

Türkiye’nin güneyinde meydana gelen “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş Pazarcık merkezli ve yine Elbistan merkezli iki büyük deprem hadisesi nedeniyle dünyanın çeşitli yerlerinde olduğu gibi Arnavutluk’ta da Alsar Vakfı depremzedeler için yardım organizasyonları yaparak süratle deprem bölgesine ulaştırdı.

Alsar Vakfı’na ait gezici aşevi Wefa iş birliği ve AFAD koordinesinde deprem bölgesine gönderilerek sıcak yemek dağıtımına başlamıştır. Almanya merkezli İHH iş birliği ile AFAD hesabına 5.000 avro nakdi yardım gönderilmiştir. Yaraların sarılması için Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarının ve sevenlerin kurduğu Gönüllerde Birlik Vakfı ile deprem bölgesinde gıda yardımı yapıldı ve bu yardımların dağıtılmasına katkı sağlanmıştır. Arnavutluk bünyesinde toplanan ayni ve nakdi yardımların bir kısmı deprem bölgesine acilen gönderilmiştir. Diğer bölüm yardımlar 21 Şubat Salı günü iki tır ile birlikte Türkiye’ye gönderilecektir. Toplamda 100 bin avroluk bir yardım yapılması hedeflenmektedir.

Alsar Vakıf temsilcisi Gönüllerde Birlik Vakfı’na destek çalışmaları esnasında yaptığı açıklamada “Tüm insanlığı Türkiye ye destek vermeye ve bu asrın felaketinde onlarla aynı acıyı paylaşmaya ve dindirmeye çağrıda bulundu”.

Alsar Vakfı Başkanı Mehdi Gurra da “Türkiye’nin bugüne kadar Balkanlara sosyal, ekonomi, eğitim, sağlık alanındaki desteklerin Balkan halkının huzuru ve mutluluğu içindi. Şimdi aynı huzura ihtiyacı olanlar için Balkanlar olarak Türkiye’nin Kahramanmaraş’ında, Hatay’ında, Adıyaman’ında ve topyekûn depremden etkilenen 11 vilayetinde olmalıyız” dedi.

Alsar Vakfı tarafından organize edilen yardım kampanyası kapsamında Arnavutluk başkenti Tiran İskender Bey Meydanı’nda açılan çadırda yardım toplama faaliyetleri devam etmektedir.

Mehdi Gurre

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir