KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MAMUŞA HALKINA HAYIRLI OLSUN!

MAMUŞA HALKINA HAYIRLI OLSUN!

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
237 0

Bugün, 2 yıldır yoğun mesai ile üzerinde çalıştığımız ve K.C. Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa finanse edilecek, 738,922.00 € değerindeki yeni “Genel Aile Sağlık Merkezi”nin inşası için iyi niyet anlaşması imzalandı.

Anlaşmayı, K.C. Sağlık Bakanı sn. Armend Zemaj ile gerçekleştirdik. Anlaşma kapsamında yeni sağlık merkezimiz ile birlikte hekim ve sağlık personelinin kadrosunun da arttırılması öngörülmüştür.
En kısa zamanda inşaasına başlanacak olan Genel Aile Sağlık Merkezimiz; Aile Sağlık Birimini ve gerekli üniteleri, Radyoloji Birimi (Röntgen vs.), İç Hastalıkları Birimi, Kadın Hastalıkları (Jinekoloji) Birimi, Yataklı Muayene Odaları ve Acil Birimini içinde barındırmaktadır.

İmza töreninde bizleri yalnız bırakmayan T.C. Priştine Büyükelçisi sn. Çağrı Sakar’a, KDTP Genel Başkanı ve Milletvekili sn. Fikrim Damka’ya, Milletvekili Fidan Brina Jilta’ya, Bakanımız sn. Enis Kervan’a, Türk Temsil Heyet Başkanımız sn. Savaş Yanar’a, TİKA Koordinatörümüz sn. Cihan Dinçer’e, T.C. Prizren Başkonsolosumuz sn. Serdar Özaydın ve bu projenin imzalanmasında büyük emek harcayan KDTP Genel Başkanı Sn. Fikrim Damka ya ve K.C. Sağlık Bakanı sn. Armend Zemaj’a teşekkürlerimi borç bilirim.

Mamuşalı kardeşlerime yakışacak sağlık hizmetini sunabileceğimiz bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
Abdulhadi Krasnic Mamuşa belediye başkanı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir