KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. Lavrov: Batı’yla dostça ilişkiler kurulmasının şartları

Lavrov: Batı’yla dostça ilişkiler kurulmasının şartları

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 1 dk okuma süresi
234 0

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın Batılı ülkelerle ilişkiler kurma eğilimi göstereceği koşulları açıkladı.
Moskova’da düzenlenen ‘Yeni Bilinç’ adlı eğitim maratonunun katılımcılarına hitap eden Lavrov, “Batı ile dost olmaya hazırız ancak bunun yalnızca ülkemizin varlık gösterdiği yüz yıllar, bin yıllar boyunca atalarımızdan miras aldığımız ulusal haysiyet duygusuyla yapacağımızın altını çizeyim. Vatandaşlarımızın refahı dış politikanın temel amacıdır” dedi.

Lavrov, Moskova’nın her Rusya vatandaşı için değer taşıyan tarihini ve geleneklerini hiçe sayarak Batı’yla ilişkiler geliştiremeyeceğini vurguladı.

Her zaman ulusal gurura bağlı kaldıklarını anlatan Lavrov, “Bu çok önemli bir özellik, her ulusta bulunmaz. Ayrıca, adaletin savunulmasını ve zayıflara yardım etmeye hazır olmayı kapsayan vatanseverliğimize bağlılığımızı koruyoruz. Bunlar en kıymetli beşeri nitelikler ve eğer normal yaşamda, günlük yaşamda onlardan ilham alıyorsak, hiç şüphesiz onları uluslararası arenadaki tutumumuzda da ortaya koymalıyız” ifadelerini kullandı.
Sputnik

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir