KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Koronaya Rağmen Mübariz Bey Hala Gündemde

Koronaya Rağmen Mübariz Bey Hala Gündemde

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
250 0

Bir süredir Azerbaycan kökenli ve Türkiye vatandaşı olan dünyaca ünlü iş adamı Mübariz Masimov bey tutuklanmış. Bende bir çok insan gibi Mübariz beyin tutuklanma nedenini bilmiyorum. Allah kurtarsın.
Daha önce yazmıştım Türk adaletine güveniyorum və Mübariz beyi asla görmedim ve irtibatımız olmadı; fakat Mübariz bey oldukça Azerbaycan ve Türkiye kamuyu tarafından tanınmış bir isim. Gemicilik sektöründe ise dünya üzere tanınmış birisi. Üstelik Azerbaycan ve Türkiye’de sevilen bir şahsiyet. Gününüzün Zeynalabdin Tağıyevi diyorlar.
Bence bu denli sevilen bir şahsın, tutklu sebebinin bilmemesi Azerbaycan halkının Türkiye karşı sevgi ve güvenine zarar vermektedir. İnanın düşmanlarımızda bunu istiyor belki ellerinden gelse olayı körüklüyecekler veya körüklüyorlar. Her iki devletimizin yetkililerini olayla ilgilendirmek istiyorlar ve…
Dünyanın birnci gündemi Korona olmasına rağmen Azerbaycan halkı meseleyi unutmuyor. Tam tersi çığ gibi büyüyor.
Allah kurtarsın, fakat keşke yargı ve yüce Türk devleti olaya açıklık veya netlik getirse daha iyi olur. İnanın Mübariz bey suçlu olursa şayet, halk devletinin yanında olur, yeter ki açıklık getirilsin.

Kerim Askeri

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir