Güney Kore-Japonya gerginliği tırmanıyor

İran, sana çok daha kötüsünü yapacaklar; bunlar senin adamların Putin

Başı bağlı kızlarımız da okusun, okumak herkesin hakkı

ATİF İslam oğlu İSLAMZADƏ: ŞƏHİDLƏR SƏRT QANUNLARLA QORUNMALIDIR!

Koronaya Rağmen Mübariz Bey Hala Gündemde

Gündem 12 Nisan 2020
115
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Bir süredir Azerbaycan kökenli ve Türkiye vatandaşı olan dünyaca ünlü iş adamı Mübariz Masimov bey tutuklanmış. Bende bir çok insan gibi Mübariz beyin tutuklanma nedenini bilmiyorum. Allah kurtarsın.
Daha önce yazmıştım Türk adaletine güveniyorum və Mübariz beyi asla görmedim ve irtibatımız olmadı; fakat Mübariz bey oldukça Azerbaycan ve Türkiye kamuyu tarafından tanınmış bir isim. Gemicilik sektöründe ise dünya üzere tanınmış birisi. Üstelik Azerbaycan ve Türkiye’de sevilen bir şahsiyet. Gününüzün Zeynalabdin Tağıyevi diyorlar.
Bence bu denli sevilen bir şahsın, tutklu sebebinin bilmemesi Azerbaycan halkının Türkiye karşı sevgi ve güvenine zarar vermektedir. İnanın düşmanlarımızda bunu istiyor belki ellerinden gelse olayı körüklüyecekler veya körüklüyorlar. Her iki devletimizin yetkililerini olayla ilgilendirmek istiyorlar ve…
Dünyanın birnci gündemi Korona olmasına rağmen Azerbaycan halkı meseleyi unutmuyor. Tam tersi çığ gibi büyüyor.
Allah kurtarsın, fakat keşke yargı ve yüce Türk devleti olaya açıklık veya netlik getirse daha iyi olur. İnanın Mübariz bey suçlu olursa şayet, halk devletinin yanında olur, yeter ki açıklık getirilsin.

Kerim Askeri

Yorumlar