74 года назад решением Сталина турки-месхетинцы были депортированы

اندر باب تظاهرات اخیر در مناطق مختلف ایران و سکوت معنادار آزربایجان!!!

Bugün Gürcistan’da seçim günü

Эксперт: попытка захвата власти провалилась из-за отсутствия поддержки этой идеи в армии

Korona Virüsünü Üç Harfliler mi İcat Etti?

Gündem 4 Nisan 2020
556

Nevruz bayramının üçüncü gününde halka sesleniş konuşmasında cinlerin İslam ordularını yıpratma yolunda kafirlerle işbirliğinde olduğunu söyleyen Hamenei, bir çok çevreler tarafından eleştirilere maruz kalırken, yönetimin başında olan Hamenei’nin ülkeyi saran ve ağır insani kayıplara neden olan covid-19 salgını karşısında bu denli yaklaşımı adeta genel bir ümitsizliğe yol açmıştır. İran devletinin bu salgın karşısında yetersiz kalması bir yana dursun, siyasi çıkarlar elde etmek ve ideolojik yaklaşımları şimdiden muhtemel bir sosyal patlamanın sinyallerini yakın bir zamanda vermektedir. Nitekim İran toplumu son birkaç yılda özellikle çeşitli nedenlerden dolayı ayaklanmıştır. Son olarak Hamenei’nin doğrudan emriyle benzin zammından dolayı gerçekleşen geniş çaplı protestolarda 1500 kişinin öldüğü söyleniyor.
Fakat görünen o ki bu cin meselesi İran siyasetinde uzun süre yer alacaktır.
Hamenei’nin cinli yorumundan sonra şimdide sıra aynı makam tarafından çeşitli şehirlerde atanan Cuma imamlarında.
Kum kenti Perdisan bölgesi Cuma imamı dün sanal olarak internet ortamında yaptığı Cuma hutbesinde Korona virüsünün cinler tarafından icat edilme ihtimalinden söz ederek bu beladan kurtulmanın tek yolunu Şia mezhebinin kayıp imamı olarak sayılan Mehdi’ye sığınmak olduğunu açıkladı.
Şia mezhebi literatürüne göre ikinci önemli dereceye sahip olup “Hüccet-ül İslam” lakabını taşıyan “Seyit Samsamaldin Gavami” cinlerin Korona virüsünün ortaya çıkışındaki rolünün şaşırtıcı olmaması gerektiğini söyleyerek kanıt olarak batıda yapılan sinema filmlerini gösterdi.
“Batı sineması yıllardı yaptıkları filmlerinde dünya işlerine karışan dünya dışı varlıklardan söz ediyorlar, bu yeni bir söz değil.”

Celal Ruşen

Yorumlar