KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kimyasal saldırı görüntülerinde yer alan Suriyeli çocuk: Yiyecek için çekime katıldım

Kimyasal saldırı görüntülerinde yer alan Suriyeli çocuk: Yiyecek için çekime katıldım

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
220 0


Ünlü Rus savaş muhabiri Yevgeni Poddubni, son günlerde dünya kamuoyununda yankı uyandıran Suriye’de kimyasal saldırı iddia edilen olayla ilgili ilginç detay ortaya çıkardı.

Duma’da kimyasal saldırıya maruz kaldıkları iddiasıyla insanların hortumla yıkandığını anlatan görüntülerde yer alan Suriyeli çocuk Hasan Diab, yiyecek karşılığında çekime katıldığını Rus televizyonuna anlattı.

Rus gazeteci Poddubnı bulduğu Suriyeli çocuk Hasan, Rus resmi televizyon kanalı Rossiya-24’e konuşarak, “Biz bodrum katındaydık. Annem bugün yiyecek olmadığını, ancak yarın yiyecek bulacağını söyledi. Biz, “Hastaneye geliniz!” diye sokakta sesler duyduk. Hastaneye koştuk ve içeri girer girmez kolumdan tutarak hortumla su fışkırdılar. Sonra da diğerleri ile birlikte yatağa yatırdılar.” başına gelenleri anlattı.

Rus gazeteci Poddubnı, “Çocuğu görüntülerde yer almasına mecbur ettiler. Çocuğun karnı açtı. Çekimler karşılığında pirinç, hurma ve kurabiye verdiler.” dedi.

Hasan’ın babası da kentte hiç bir kimyasal saldırının olmadığını ve çocuğunun sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Daha önce Rusya Savunma Bakanlığı da Duma’daki hastanede ‘kimyasal saldırı’ videosunun Amerikan ve İngiliz gizli servislerinin organizsayonuyla nasıl çekildiğine dair açıklama yapmıştı.
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir