KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Kilo Vermek İçin Ne İçmeliyiz?

Kilo Vermek İçin Ne İçmeliyiz?

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 5 dk okuma süresi
317 0

Kilo Vermek İçin Ne İçmeliyiz?

“Kilo vermek için ne içmeliyiz?” önemli biridir. Çoğu insanın yeterince su içmediği ve vücudumuzu birçok yönden etkilediği bir gerçektir. Kendimize bakmazsak sağlığımız bozulacak ve cildimiz sarkmaya ve kırışmaya başladığında ortaya çıkacaktır.

Sistemimizdeki toksinleri temizlemek için su çok önemlidir, bu yüzden düşündüğümüzden daha fazla su içmemiz gerekir. Su, vücudumuz için en iyi doğal, kimyasal ve antioksidan toniktir. “Kilo vermek için ne içmeliyiz?” buzdolabımızda bulunan tüm yiyecekleri (yiyecekleri) kullanıp kullanmadığımızı kendimize sorarak cevaplanabilir. Çoğu insan yapmaz.

Gerçekten kilo vermek istiyorsanız, egzersizinizi artırmanız gerekir. Yeterince egzersiz yapmıyoruz. Harekete geçmemiz gerek. Bazı insanlar hiç egzersiz yapmak istemiyor.

Peki kilo vermek için ne içmeliyiz? Eklenmiş şeker veya kalori içermeyen tüm doğal, organik içecekleri bulmanız gerekir. Bu tür içecekler kafein içermemelidir. Kafein bizi uyanık hissettirebilir ama aynı zamanda kilomuza da katkıda bulunur. Bence kilo vermek ve iştahı azaltmak için en iyi içecek yeşil çaydır.

Yeşil çay doğal bir iştah kesicidir. Aynı zamanda sindirim sistemimizi düzenler ve enerji seviyemizi artırır. Tek başına siyah veya yeşil çay içmek faydalıdır. Diğer enerji içeceklerinden hoşlanıyorsanız, bu karışık içecekleri içmelisiniz. Bu içecekler, kafeine duyarlı olanlarınız için mükemmel bir kombinasyondur.

Düşünebileceğiniz diğer bir içecek sudur. Su bizim için harikadır, ancak kilo vermeye çalışırken içmek her zaman en iyi seçenek değildir. Kalorileri azaltmaya çalışıyorsanız, günde en az sekiz bardak su içmeye çalışın. Bu, gerçekten kaçınmak istediğiniz şekerli içeceklerden çok daha sağlıklıdır. Su aynı zamanda vücut için de iyidir ve sizi nemlendirebilir ve kilo vermenize yardımcı olabilir.

Meyveler, küçük bir alanda çok miktarda vitamin ve mineral içerir. Aslında meyveler o kadar besleyicidir ki, sağlığınızı iyileştirmek için yenebilecek tek gıdalardan biridir. Her gün en az iki porsiyon meyve yemeye çalışın. Bu, kilo vermenize ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kilo vermek için hangi içecekleri içmeniz gerektiğine karar vermeye çalışıyorsanız, birçok seçeneğiniz var. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı yiyecek ve içecek var. Diğerlerinden daha iyi olan bazı şeyler var. Örneğin, beş pound düşürmeye çalışırken bir kasa diyet soda içmek çok kötü olur. Akşam yemeğinde bir kadeh kırmızı şarap içmek de o kadar kötü olurdu, ama hiçbir zaman onları içmek zorunda değilsin. Sadece ne içtiğiniz konusunda akıllı olun ve başarılı bir şekilde kilo verebilmelisiniz.

Akıllı ve güvende olmak istiyorsanız, her gün bir ons Saf Vitamin Suyu içtiğinizden emin olun. Bu, susuz kalmanın ve dehidrasyonu önlemenin en iyi yoludur. Günde bir onstan fazla su içiyorsanız, çok fazla içiyorsunuz demektir. Saf su, sisteminizde bulunan kirleri temizlemeye yardımcı olacaktır.

Sağlıklı olmak ve kilo vermek istiyorsanız içmek için bir başka iyi seçenek de yeşil çaydır. Metabolizmanızı hızlandırmada çok etkili olduğu bilinmektedir. Yeşil çay ayrıca yüksek miktarda antioksidan içerir. Bu antioksidanlar, vücudunuzu kirliliklerden arındırmak için çalışır. Ayrıca metabolizma hızınızı da artırır, böylece daha hızlı kilo verebilirsiniz. Güvenli bir şekilde kilo vermek isteyen herkese yeşil çay içmesi tavsiye edilir.

Tek başınıza içebileceğiniz bir içecek istiyorsanız limonata harika bir seçimdir. Limonata kilo vermek için özel olarak yapılmıştır. Bu içecekte kullanılan başka tatlandırıcı yoktur. Sadece az miktarda şeker ekleyeceksiniz. Limonata içecekseniz süt eklemeyi unutmamak önemlidir.

Kilo vermek için ne içmeliyiz diye merak ettiğinizde göz önünde bulundurmanız gereken son seçenek? Su, insanların içeceği en popüler içecektir. Teknik olarak içecek niteliği taşımasa da insanların sürekli içeceği bir şeydir. Bu nedenle, herhangi bir yaşam tarzı değişikliğinin çok önemli bir parçasıdır. Vücudunuzu düzenli olarak sulu tutmak için zaman ayırın ve kilo vermenin daha kolay ve daha hızlı bir yolunu göreceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir