“En iyi yazı” yarışması kazananları ödüllendirildi

ZİYA GÖKALP’TE HARS VE MEDENİYET KAVRAMLARI -Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş Felsefesini Anlama Çabası-

MUSİKİŞİNAS ÜZEYİR HACIBEYLİ`NİN AYDIN YÖNÜ

VATANIN TARİHİNE DAİR

KAFKASSAM yazdı TRUMP yaptı!

Gündem, Türkiye 30 Mart 2018
203


Yeni bir dünyaya uyanmak, dünyayı yeniden okumak isteyenler için, söylenecek sözü olanlar için merkezi Ankara’da olan KAFKASSAM (Kafkasya Staretik Araştırma Merkezi) kurulduğu günden itibaren gündemi belirmeyi sürdürüyor. Erivan, Bakü, Tiflis, Tebriz, Grozni, Moskova, Mahaçkale, Nazrin, Nalçik, Saratov, Ufa ve Sochi’de ofis ve temsilcileri bulunan Kafkassam; genelde Kafkasya çalışmak için kuruldu Kafkasya genelinde çalışıyor. Ermenice Rusça Gürcüce İngilizce dillerinde yayın yapan Kafkassam genç akademisyen ve stratejistlerle çalışmaya özen göstermekte. Kafkassam’ın internet sitesi 2 Ocak 2010’da yayına girdi. İnternet sitesinde Kafkasya’daki ülkeler ve Türkiye ile ilişkileri hakkında makaleler, röportajlar, analizler ve yorumlara yer veriliyor. Merkezin direktörü Doç. Dr. Hasan Oktay. Ermenistan’da ve Ermeni ortaklarla olan projelere ağırlık veren Kafkassam; bugüne kadar bu türden iki proje gerçekleştirdi.

KAFKASSAM direktörü Doç. Dr. Hasan Oktay, 8 Ekim 2015’te Türkiye’nin bir Rus uçağını düşüreceğini söylemiş ve öngörüsü 24 Kasım 2015’te’ gerçekleşmişti. Kafkassam uzmanlarından Ömür Çelikdönmez’de 13 Şubat 2018’de ‘Ankara yolcusu Rex Tillerson’a Çin’den Şam şekeri!’ başlıklı analizinde ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ı Ankara’da karşılamaya hazırlanan Türk yetkililerin bilmesi gereken ayrıntılara değinmiş, Rex Tillerson’ın koltuğunun sallantıda olduğunu ve Dışişleri Bakanlığı görevinden alınacağını, Tillerson’ın yerine CIA Direktörü Mike Pompeo’yu getirileceğini yazmıştı.

Trump Çelikdönmez’i yalancı çıkarmadı ve 13 Mart 2018’de tam bir sonra Rex Tillerson’ı görevinden azletti, CIA Direktörü Mike Pompeo’ı ABD Dışişleri Bakanı atadı. Yine aynı değerlendirmede KAFKASSAM Uzmanı Ömür Çelikdönmez; Trump yönetiminin uzun vadede Suriye’de kalmayı düşünmediğini ve kısa vadede bölgeden çekilmek için hazırlıklar yapmakta olduğunu gündeme taşımıştı. (http://kafkassam.com/ankara-yolcusu-rex-tillersona-cinden-sam-sekeri.html) O dediği de oldu. Ohio eyaletindeki bir mitingde konuşan ABD Başkanı Donald Trump; Amerika’nın Suriye ve Ortadoğu’da çok fazla para harcadığı eleştirisinde bulundu ve Amerika’nın Suriye’den “çok yakında” çekileceğini söyledi. Kafkassam yazıyor…
Kafkassam

Yorumlar