KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kafkassam İran konusunda uyardı İranlı ve Lübnan Hizbullahı milisleri öldürüldü

Kafkassam İran konusunda uyardı İranlı ve Lübnan Hizbullahı milisleri öldürüldü

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
436 0

dlib’de 33 askerin şehit edilmesinin ardından Suriye hedeflerine yönelik birçok misilleme saldırısı düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Halep güneyinde Zerbah’ta bulunan bir Suriye karargahını da hedef aldı.

Suriye kaynaklarına göre saldırıda Cumhuriyet Muhafızları 73. Tabur Komutanı Şehit Tuğgeneral İsmail Ali ile yine Cumhuriyet Muhafızları 124. Tugayı Komutanı Tuğgeneral Barhan Rahmoun ile Albay Mazen Farwati, Kaptan Osama Jaber öldürüldü
Saldırının Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile vurulduğu öne sürülürken Suriye hava savunma sistemlerinin Türkiye’den atıldığı iddia edilen bazı füzelere karşı koyduğu ve kuzey bölgelerine yeni uçaksavar sistemlerinin gönderileceği iddia edildi.

Lübnan Hizbullah’ı dört kayıp verdiğini duyurdu

Bu arada Halep’te TSK tarafından vurulan hedeflerde Lübnan Hizbullahı’na bağlı 10 kadar milisin öldüğü iddia edilirken Lübnan Hizbullah’ından yapılan açıklamada kaybın dört olduğu duyuruldu
İranlı milis de öldü

ISWNews Analiz Grubu’nun verdiği bilgiye göreyse Seyyid Ali Zanjani adlı bir İranlı milis de TSK saldırısında öldü.

Zanjani’nin Taftanaz havaalanının doğusunda el-Talhiyah’da bulunan Hizbullah kuvvetlerine yönelik saldırı sırasında öldüğü öne sürüldü.

SOHR’dan kayıp açıklaması

Bu arada çatışmalarda verilen kayıplara dair bilgiler vermesiyle bilinen Suriye Gözlemevi (SOHR), TSK’nın misillemelerinde 45 Suriye askeri ile dört Hizbullahçı’nın öldüğünü ileri sürdü.

Hama’da Curin üssüne füze saldırısı iddiası

Son olarak Hama’da Curin’de bulunan Suriye askeri üssüne TSK tarafından karadan karaya atılan füze saldırısı yapıldığı iddia edildi. Ancak bu iddianın detayları henüz netleşmedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir