KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kadirov’dan Biden’e çağrı

Kadirov’dan Biden’e çağrı

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
387 0

Rusya’ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’nin lideri Ramzan Kadirov, ABD Başkanı Joe Biden’a Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile iletişime geçme konusunda çağrıda bulundu.
Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov, Telegram hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Başkanı Joe Biden’in açıklamasını müteakip Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ‘görüşme’ teklifi yüzünden neşesini yitirdiğini belirterek, “Rezil bir manzara” diye bir ifade kullandı.

Çeçen lider, “Adam ol, Joe Biden! Sözlerinin sorumluluğunu al ve kendini küçük düşürme. Rusya Devlet Başkanı’nın önerisini kabul et. Konuş ve düşüncelerini söyle, söyleyecek bir şeyin varsa söyle” ifadelerini kullandı.

ABD liderinden görüşmeden kaçmama talebinde bulunan Kadirov, Biden’in, Rusya-ABD ilişkilerinin geleceği için Putin ile diyalogdan başka önemli alternatifi olmadığını kaydederek, “İlişkiler onsuz da gerilimli” yorumunu yaptı.

Rusların ve Amerikalıların birbirine soracak birçok sorusu olduğunu ve diyalog fırsatının kaçırılmaması gerektiğini vurgulayan Çeçen lider, Putin’in ABD’de sevildiğini dile getirerek, “Sen, Joe Biden, gerçeklerden korkma. Gerçek her zaman kazanıyor. Fırsattan yararlan ve gerçek yüzünüzü göster” diye sözlerini bitirdi. Şimdi tüm gözler Bidenin üzerinde Kadirovun sözünü dinleyecek mi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir