Türkiye ve İran parçalanabilir mi?

İranın Londondakı səfirliyinə hücumun arxasındakı böyük sirr

23-illik atəşkəs…

23 Şubat 1944 Çeçen-İnguş Sürgünü 73.yıl

Jirinovski: Erdoğan’la İncirlik dahil her konuda anlaştım

Gündem, Rusya, Türkiye 27 Ağustos 2018
421

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la İncirlik üssü dahil bir çok konuda mutabakat sağladığını iddia etti.

Resmi Rossiya televizyon kanalında, ünlü sunucu Vladimir Solovyov, Jirinovski’den, “Sayın Jirinovski eğer sizi Erdoğan’la görüşmeye göndersek, İncirlik üssünden Amerika’nın çıkartılması ve yerine bizim oraya girmemiz konusunda mutabakat sağlayabilirmisiniz?” diye sordu.

Soru üzerine Jirinovski, “Ben onlarla tüm bu konularla mutabakat sağladım. Ben Rusya Dışişleri’ne, Uşakov’a (Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Dış İlişkiler Danışmanı Yuri), Rusya Güvenlik Konseyi’ne ve Devlet Başkanı’na mektup gönderdim. Devlet Başkanı’nı telefonla aradım. Erdoğan NATO’dan çıkmaya hazır. Erdoğan Rusya’dan Şanghay İşbirliği Örgütü’ne üye yapılmasını istiyor. Biz ise Türkiye’yi üye yapmıyoruz. Erdoğan, bizim vatandaşları iç kimlikle gelmelerine yeşil ışık yakıyor ve buna hazır. Erdoğan Türkiye’de turizm alanında ruble ile ticaret yapmaya hazır. Biz ise frene basmış durumundayız.” şeklinde konuştu.

Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar