Elyar Kamrani: İran, seçimlərdə Azərbaycanla bağlı məqsədinə yetişəcək?

Boz ayın çərşənbələri – Su yaxud Yalançı çərşənbə

Kim bu Süleymani?

Ramil Rüstəmov: AZƏRBAYCAN-TÜRKİYƏ MÜNASİBƏTLƏRİNDƏ ŞUŞA BƏYANNAMƏSİNİN TARİXİ VƏ STRATEJİ ƏHƏMİYYƏTİ

İran milletvekilleri harekete geçti

Gündem 22 Ocak 2018
217
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

İran rejimi ve Barzani’ye bağlı olan İran meclisindeki 10 kürt milletvekili sözde BM örgütü başkanına mektup yazıp, Türkiye devleti ve cumhurbaşkanı ile askerine ağır hakaretlerde bulunmuşlardır.

Hatırlatmamız gerekiyor ki bu milletvekilleri İran rejimi bilgisi dahilinde bu işleri yapıyorlar. Unutmayalım ki İran’ın son olaylarında Türkiye resmileri, başta cumhurbaşkanı olmak üzere İran’ın yanında olmayı vurgulamışlardı.

O mektubun içinde bunlar yazılmıştır;

‘’Erdoğan askerini Suriye’nin kuzeyine yürütmekle ve orayı bombalamakla kürt milletini öldürüp yerle bir etmiştir. BM kurumu ve İnsan Hakları Kurumları ile uluslararası örgütler Erdoğan’ın bu insan dışı davranışlarına susmuştur. Tarih Suriye kürklerinin IŞİD’e karşı direnip, savaşmalarına tanıklık edecektir ve tarih Kobani ve Afrin kürtlerini unutmayacaktır.
Biz İran kürtlerinin. İran meclisindeki kürt Milletvekilleri olarak BM’e, Amerika’ya, Rusya’ya karşı umudumuz olmasa da faşist Türkiye rejimini ve onların katil cumhurbaşkanını kınıyoruz ve şikayetini BM’e ediyoruz. Ama bunu da vurguluyoruz ki, eminiz Suriye kürtleri Afrin topraklarında faşist Türkiye askerlerinin hepsini öldürecekler kanlarını yerle bir edecekler. Afrin’i, Kobani gibi Türkiye askerinin mezarı yapacaklar.
Ve yine Erdoğan ve BM kurumu kaybedecektir.
Elyar macit makuvi

Yorumlar