Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Esper: F 35 tam kapasite kullanılamayacak

İran Devrim Muhafızları’ndan ABD’ye tehdit

Gündem, İran 13 Mayıs 2019
53

İran Devrim Muhafızları Hava ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Emir Ali Hacızade, ABD’yi Basra Körfezi’ndeki savaş gemisini vurmakla tehdit ederek, ABD’nin her zaman bir tehdit oluşturan Körfez’deki askeri varlığının şimdi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

IRNA haber ajansının aktardığına göre Basra Körfezi’ndeki ABD uçak gemisinin İran unsurlarına yakın olduğunun altını çizen Hacızade, “40-50 civarında savaş uçağı ile 6 bin personeli olan savaş gemisi önceleri bizim için bir tehditti, bugün ise hedef durumunda. Eğer hareket ederlerse başlarına ineriz. Daha önce bunlar bizim için tehditti şimdi ise bir fırsat” ifadelerini kullandı.

ABD, geçtiğimiz hafta İran’a mesaj vermek için, USS Abraham Lincoln uçak gemisi ile 4 nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçağından oluşan bir görev grubunu Körfez bölgesine sevk etmişti.

Diğer taraftan İran Devrim Muhafızları Komutanı General Hüseyin Selami, İran Meclisi’nde bugün düzenlenen kapalı oturumda yaptığı konuşmada, ABD’nin bölgeye savaş gemisi göndermesinin psikolojik savaş olduğunu söyleyerek, “ABD’nin İran’a saldırması mümkün değil. ABD’nin İran’a yönelik bir savaş başlatmaya gücü yok ve buna cesaret edemez” dedi.

İran İslami Şura Meclisi Başkanlık Heyeti Sözcüsü Behruz Nemati ise, “Bölgedeki mevcut durum gözönüne alındığında, Komutan Selami Amerikalıların psikolojik bir savaş başlattıkları yönünde bir analiz sundu. Çünkü ordularının gidiş ve dönüşü normal” şeklinde bir yorumda bulundu.

General Hüseyin Selami, geçtiğimiz ay İran Devrim Muhafızları Komutanlığı’na atanmıştı.

Yorumlar