Amerika Birleşik Devletlerinin Kürtlere ihaneti

Putin’e koronavirüs operasyonu mu

“Bakı-Ankara-Moskva birliyi Qarabağ problemini tezliklə həll edəcək”

Adı türkcə olan uşağa 3 ildir şəxsiyyət vəsiqəsi verilmir

IRAK TÜRKMEN BÖLGELERİ İÇİN ALARM ÇALIYOR

Gündem 3 Temmuz 2018
160

Irak’ta Telafer’den başlayıp Mendeli’ye kadar uzanan ve Kerkük’ü de içine alan TÜRKMEN BÖLGESİNDE; Türkmenlerin yıllardır gördükleri zulüm, katliam, sürgün hatta soykırım uygulamaları nedeniyle başlayan milli bilinç son yapılan seçimlerde sandığa yansımıştır.
Bunun üzerine PKK/PYD/IKBY/KYB gibi Emperyalist ülkelerin Ortadoğu da uşaklığını yapan guruplar, seçimlerin sonuçlarının değiştirilmesi için masa başında operasyon yapmışlardır.
Türkmenlerin buna karşı başlattıkları demokratik tepki sebebiyle Irak parlementosu seçim sonuçlarının elle sayılmasını istemiştir.
Elle sayımın gerçekleşmemesi için emperyalizmin uşağı bu guruplar; silahlı güçleri ile bunu Türkmen Haşdişabi güçleri nedeniyle engelleyemedikleri için ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri ile Erbil’de bir toplantı yaparak Türkmen bölgelerinde(Onlar tartışmalı bölge diyorlar) güvenliğinin IŞİD nedeniyle güvenlik güya merkezi hükümet tarafından sağlanamadığı için Terörist IKBY güçleri ile birlikte Koalisyon güçleri şemsiyesi altında sağlanacağı duyruldu.
Öncelikle şunu belirtelim bu bölgelerde IŞİD diye bir tehdit yoktur.
TÜRKMEN BÖLGELERİ için tehdit IKBY/PKK/PYD/KYB ve onları koruyan emperyalist istihbarat örgütlerinin kullandığı paramiliter güçlerdir.
Türkmenleri bölgeden silmek isteyen ve Fıratın doğusunda İran’a uzanan bir emperyalist kontrol bölgesi oluşturma girişimi söz konusudur.
Bu durum; Türkiye, İran, Irak ve Suriye’yi tehdit etmekte olup, Erdoğan’ın kazanmasından sonra Israil’in bağımsız bir kürt devleti kurulmalı açıklamasından sonra hızlanmıştır.
Türk Dışişleri önce olduğu gibi yeniden IKBY ile anlaşma sürecine girmiş, Membiç le anlamsız uğraşarak Fıratın doğusunda gerçekleşen ve 1000 km ulaşan Türkiye sınırındaki terör devleti inşasına yeteri tepkiyi göstermemiştir.
Konuyu Türkmenlerin desteklenip desteklenmemesi basitine indiren Türk Dışişleri güya milliyetçi bir söylem kullanmamak için konuyu üstün körü geçmektedir.
Bu TÜRKMEN meselesi değildir.
Bu Türkiye için ulusal stratejik risk konusudur.
Sağolun zaten yıllardır bu kafayla Türkmenlerin bölgedeki etkinliğini bitirdiniz.
Artık Türkiye’yi yaşatmak ve ulusal güvenliğimizi sağlamak için bunu yapmak zorundasınız
Selçuk Duman

Yorumlar