İran’ı Pasifleştirme Projesi: ABD Yaptırımları

Esra Özsüer’in “Türkokratia – Avrupa’da Türk İmajı” adlı kitabı üzerine

İndiki vəziyyətdə Ermənistan münaqişənin həlli istiqamətində heç bir adım atmayacaq

Վանա լճի Աղթամար կղզին արդեն խմելու ջուր ունի

Interpol tarafından aranan Daşgın Gülmemmedov’u Bakü’de kim hapsettirdi?

Azerbaycan, Gürcistan 19 Ağustos 2018
390

Şantaj çetesi lideri olduğu iddia edilen Gürcistan uyruklu sahte albay Daşgın Gülmemmedov (Dashgin Gulmamedov) ‘un vukuatları bitmek bilmiyor. Daha önce çeşitli suçlara karıştığı için Ukrayna’dan sınırdışı edilen Gülmemmedov, Azerbaycan’da da rahat durmadı ve önemli isimleri hedef alan provokatif faaliyetler içine girdi. Azerbaycan istihbaratının yakın takip altına aldığı sahte albay, yine çeşitli hakaret ve şantaj iddialarının yanısıra halkı Gürcülere karşı kışkırttığı gerekçesiyle tutuklandı. Bir süre hapis yatıp serbest kaldıktan sonra yine yasadışı faaliyetlerini sürdüren sahte albay bu defa Gürcistan devleti tarafından interpole şikayet edildi.
Bu süreçte birkaç yıl Azerbaycan’da saklanmayı başaran Daşgın Gülmemmedov bu defa bazı devlet yetkililerini hedef alan şantaj ve hakaret içerikli yazılar kaleme aldı.
İlginçtir ki, kendi kendisini ‘Şad Beyi’ ve aslı olmayan sözde ”Ukrayna Milli Şurası”nın Başkanı ilan eden Daşgın Gülmemmedov’un hedefinde hep Borçalı kökenli aydınlar, devlet adamları, gazeteciler ve işadamları oldu. Biraz öne çıkan isimleri çeşitli iftira ve hakaretlerle itibarsızlaştırmaya çalıştı. Bu durum ise akıllara ister istemez Gürcistan’daki Ermeni lobisinin aktif faaliyetlerini ve kullandığı yerli piyonları getirdi. Daşgın Gülmemmedov’un çok çirkin ithamlarla saldırdığı isimlerden biri de aslen Gürcistan/Borçalı kökenli Azerbaycan Standardizasyon, Metroloji ve Patentleri Devlet Komitesi Başkanı Ramiz Hasanov oldu.
Gürcistan devleti tarafından Interpol kanalıyla aranan Daşgın Gülmemmedov’un önüne gelen herkesi hedef alması ve hakaret dolu satırlarla saldırması bardağı taşıran damla oldu ve Azerbaycan Devleti tarafından yine tutuklandı. Cezasının bir kısmını Azerbaycan hapishanelerinde çeken ve 1.5 yıl kadar da Gürcistan’da hapis yatan Daşgın Gülmemmedov, hapisten çıkar çıkmaz kaldığı yerden yine tehdit, hakaret, şantaj dolu sosyal medya paylaşımları yapmaya devam etti. Bu arada eşi ve çocukları, Daşgın Gülmemmedov’un dengesiz tavırlarına daha fazla tahammül edemeyerek evi terketti. Merak edilen soru şimdi şu: Şantaj çetesi lideri olduğu iddia edilen sahte albay Daşgın Gülmemmedov’u bu defa kim, hangi ülkede hapsettirecek?

Yorumlar