KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. İbrahim Maraş: KAÇAK GÖÇMENLER VE TÜRKİYE

İbrahim Maraş: KAÇAK GÖÇMENLER VE TÜRKİYE

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
252 0

Son günlerde her gün bir haber görüyoruz. Ankara’da, Kocaeli’nde falan yerde filan yerde şu kadar göçmen yakalandı deniliyor. Millet de zannediyor ki, kaçakları yakalamak için acayip mücadele ediliyor. Açıkçası inanasım gelmiyor. Ülkede sınır güvenliği yok mu? Bu adamlar bir değil iki değil onlarca kişi yakalanıyor. Bu şehirlere gelene kadar neden kimse görmemiş? Bu ciddi organize bir iş ve görünen o ki, içeriden, pek çok destekçisi veya göz yumanı var. Söz konusu haberler, yakalananlar dışında kaç bin kişinin ülkeye girdiğini açıkça gösteriyor. Eğer dış destekli tehlikeli bir gidişat arıyorsanız bu konuya eğilin.
Bir tarafta İslamcılık adına sözde, sahte ve ahmakça mültecisevicilik, diğer tarafta fetö benzeri yapılara devletin her alanında sınırsızca alan açmak.
Biz ne mülteci ne tarikat düşmanlığı yapılmasını elbette istemiyoruz. Mültecilerle ilgili her eleştiriyi “faşistlik” ile suçlayanlar, hatta ahmakça Balkan ve Türkistan göçleriyle aynı kategoriye koyanlar ya hiçbir tehlikenin farkında değiller ya da bilerek bir şeylerin peşindeler. Hatta bir kısmı açıkça etnik kimlikçilik peşindeler. Türkiye’ye federal bir yapı getirme derdindeler. Siyasal İslamcıların bir kısmı ve sol gruplar ile Batıcı yapılar bu görüşte. Siyasal İslamcıların diğer bir grubu ise Türkiye’nin kurulu düzenini İslam’a aykırı buldukları için üniter yapıya karşılar. Milliyetçileri ise hiç sormayın, onlar sadece herhangi bir yere kuyruk olma peşinde.
Tarihinde ırkçılık yapmamış, her toplumdan insanı ve mazlumu adaletle yönetmiş bir milletin mensubuyuz. Biz sadece diyoruz ki, akıllı ve dikkatli olun. Bir mülteci ve entegrasyon politikanız olsun. Bir ölünüz ve sınırınız olsun. Bu topraklar çok truva atı gördü. Gavurun ve onların içerideki dinli-dinsiz dostlarının bütün oyunları bu topraklar üzerinedir.
İbrahim Maraş

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir