KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Hulisi Akar İran sınırında hedef düzensiz göçmen Hareketini önlemek mi

Hulisi Akar İran sınırında hedef düzensiz göçmen Hareketini önlemek mi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
560 0

Geçen ay İçişleri Bakanı Süleyman Soylu doğuda incelemelerde bulunduktan sonra İrana gitmiş ve basına yansıyan bilgilere göre terör, düzensiz göçmen ve sınır duvar inşaasını konuşmuştu. Şimdi ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile İran sınır hattında incelemelerde bulundu. Bu iki gelişme incelendiğinde İran sınırlarında bir hareketlilik mi var sorusunu sorduruyor. Akar, Sonrasında ‘sancak tevdi törenine’ katıldı. Törene telefonla bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerlere hitap etti.
Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Van’a geldi.
Van Ferit Melen Havalimanı’nda Vali Mehmet Emin Bilmez ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar ve komutanlar, sınır birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’ın Başkale ilçesinde Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK komuta kademesinin katıldığı sancak tevdi töreninde askerlere hitap etti. İran ABD ilişkilerindeki gerginlik yakın zamanda bir çatışmaya döner mi sorusuna Türkiye’nin vereceği cevaptan önce Suriye’de yaşananların aynısının İran sınırlarından yaşanmaması İçin bir ön tedbir anlamında Soylunun ve Akarın seyahati oldukça önemli.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir