Temmuz’da S-400’ler Geliyor

BREXIT EUROSKEPTİKLERİ YILDIRABİLİR Mİ?

Mısır Suriye İhvan hareketi ne için oluştu

Şu an Türkiye ve İran ile diyalog zor ve faydasız

Hulisi Akar Gürcistan’da

Gündem, Gürcistan 26 Mayıs 2019
138

Türkiye’nin eski Genelkurmay Başkanı ve şimdiki Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, başkentimz Tiflis’te Cumhuriyetimizin 101. kuruluş yıl dönümü törenlerine katıldı.

Akar, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e geldi. Bakan Akar, başkent Tiflis’teki Özgürlük Meydanı’nda Gürcistan Cumhuriyeti’nin 101. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen törene katıldı. Gürcistan devlet marşının çalınmasıyla başlayan törende, Gürcistan Silahlı Kuvvetlerine yeni katılan personelin yemin töreni sonrasında Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili bir konuşma yaptı. Zurabişvili, “Sovyet işgalinde özgürlük mücadelesi veren insanlar olmasaydı Gürcistan 1991’de bağımsızlığı alamazdı” dedi.

Cumhurbaşkanımız Zurabişvili, “Bağımsızlığı sürdürme mücadelesi, özgürlüğünü, sorumluluğunu ve devlet düşüncesini gerçekleştirmek için önemli bir araçtır. Sadece özgür, kendine güvenen ve uzlaşan toplum bunu başarabilir. Bağımsızlık düzenli bir savunma başarısıdır” diye konuştu.

Törene ülkemizi Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvoli’nin yanı sıra Başbakanımız Mamuka Bakhtadze, Savunma Bakanımız Levan İzoria, Genelkurmayı Başkanımız Vladimer Çaçibaia, Parlamento Başkanımız İrakli Kobakhidze, Tiflis Belediye Başkanımız Kakha Kaladze ile bakanlar ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar katıldı. Akar çeşitli temaslarda bulunduktan sonra Gürcistan’dan ayrılacak.
Davit Bekadze

Yorumlar