KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. HİZBULLAH, DEMOKRATİK, LAİK, ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINA BAĞLI BİR ÖRGÜT MÜDÜR?

HİZBULLAH, DEMOKRATİK, LAİK, ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINA BAĞLI BİR ÖRGÜT MÜDÜR?

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
244 0
ahmet aslan

Türkiye, 2016 yılında DEAŞ’a yönelik “Fırat Kalkanı Operasyonunu” yaptı. Hedef “cihatçı ve tekfirci DEAŞ” olduğu için malum çevrelerden pek tepki gelmedi. Ama arkasından Zeytindalı ve Barış Pınarı Operasyonlarında sözkonusu çevreler ayağa kalktı, hatta atağa geçti ve “Savaşa Hayır” kampanyaları açtı.

Çünkü son iki operasyonda hedef PKK idi.

Bu çevrelerin PKK ile hem ideolojik hem de ensest ilişkileri vardı.

Lümpen ulusalcılar ve Kemalistler PKK ile yaptığımız mücadelede Türkiye’ye müzahir olan Suriyeli gruplar için “cihatçı-tekfirci” yakıştırması yaparak, psikolojik harekata başladılar.

Türkiye’ye müzahir olan Suriyeli gruplardan eski adı ÖSO, şimdiki adı da Suriye Milli Ordusu olan savaşçılar Şam’daki mezhepçi rejime karşı kendi topraklarını savunmak için yola çıkmışlardı. Her biri Suriye’nin köylerinden, kasabalarından gelerek, yıllardır uğradıkları BAAS zulmüne başkaldıran insanlardı.

Şimdi BAHAR KALKANI OPERASYONU vasıtasıyla malum çevreler tekrar “cihatçı-tekfirci” söylemine sarıldılar.

Türkiye, Suriye’deki mezhepçi BAAS Rejiminin zulmüne uğrayan öz be öz Suriyeli mazlum gruplarla ortak harekat ediyor. Siz bunlara “cihatçı-tekfirci” diyorsunuz.

Peki Türkiye’nin karşı safında, yani SİZİN SAFLARINIZDA hangi gruplar var?

Sayayım mı?

Bugün İdlib’te mücadele ettiğimiz grupların önemli bir bölümü Şii milisler. Çoğunluğu İranlı. Afganistan, Irak ve Yemen’den gelen, temel motivasyonu mezhepçilik olan gruplar bunlar.

Sıkı durun, son hafta İdlib’e Irak’taki Şii milis kuvveti Haşd-i Şabi’den de önemli miktarda militan intikal etti.

Şimdi kemerleri bağlayın.

Son beş-altı yıldır Şam rejimini Ruslarla birlikte canhıraş şekilde savunan gruplardan en önemlisi Lübnan Hizbullahı. Savaş tecrübesi ve motivasyonu en fazla olan grup bu. Son bir haftada TSK onlarca Hizbullah mensubunu etkisiz hale getirdi.
Gelelim neticeye.

Rusları saymıyorum bile. Yukarıda zikredilen grupların hiç birisi Suriyeli değil. Mezhebi motivasyonla savaş alanındalar.

Hepsinin bir dini ve mezhebi kimliği, motivasyonu var.

Türkiye’ye müzahir olan Suriyeli savaşçılar, “cihatçı-tekfirci” ilan ediliyor. Acaba Hizbullah, Şii milisler, Haşd-i Şabi mensupları, demokratik, laik, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, Helsinki Yurttaşlar Derneği Üyesi, Uluslararası Af Örgütü aktivisti kişilerden mi oluşuyor?

Düne, kadar “Türkiye İran olmayacak” paranoyasıyla millete düşmanlık yapanlar, aynı düşmanlığı bugün İran’ın en dinamik unsurlarıyla savaşan Türk ordusuna karşı yapıyorlar.

Bunların müttefikleri değişir ama düşmanları değişmez.

Allah devlete zeval vermesin.
Ahmet Arslan

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir